česky english Vítejte, dnes je úterý 28. květen 2024

Dejte sbohem zbytečným ztrátám ve výrobě a zlepšete sledovatelnost

01.03. 2023 | Články
Autor: BRADY s.r.o.
01-polyimide_circuit-board.jpg

Výrobci desek plošných spojů potřebují rychlá a spolehlivá řešení značení, aby optimálně reagovali na jakékoli požadavky na sledovatelnost svých zákazníků. Problémy s označováním a identifikací desek plošných spojů mohou výrazně snížit efektivitu výroby a negativně ovlivnit ziskovost. Řešením je rychlý tisk různě velkých etiket s vysokou přesností ve velkých objemech se zařízením od společnosti Brady. Přečtěte si příklad z praxe.

Zákazník z oblasti výroby desek plošných spojů přiváděl do osazovacích automatů ne úplně optimální etikety tištěné na zastaralé tiskárně etiket. Výrazně pomalá byla výměna materiálů etiket a řádné označení každé desky plošných spojů ve výrobě vyžadovalo nejméně 2 etikety různé velikosti. Situaci dále zhoršovalo, že kvalita tisku nejmenších etiket nebyla ideální a některé DPS musely být značeny ručně, protože osazovací automat nedokázal odebírat každou etiketu, která mu byla nabídnuta.


Řešení od Brady: Rychlý a přesný tisk na malé a spolehlivé etikety

Společnost Brady Corporation nabízí vysoce efektivní řešení značení pro sledovatelnost desek plošných spojů pro výrobce elektroniky. Toto řešení zahrnuje tiskárnu průmyslových etiket BradyPrinter i5300 a automaticky osazované etikety na elektroniku společnosti Brady. Lze je rozšířit o automatické podavače etiket a aplikace pro automatizaci dat Data Automation sady Brady Workstation a design etiket.

02-BradyPrinter_i5300_app_v05 (jpg)Tiskárna průmyslových etiket BradyPrinter i5300 tiskne přesně a extrémně rychle na speciální automaticky osazované etikety společnosti Brady. Díky rozlišení 600 dpi a vynikající přesnosti dokáže systém vytvářet i ty nejmenší etikety ve vynikající kvalitě a namotávat je na cívky připravené k vložení do jakékoli výrobní linky technologie povrchové montáže. Výměna materiálů etiket je navíc možná do 20 sekund díky bezchybnému designu výrobku na principu „vlož-zajisti-vytiskni“ a automatickému nastavení tiskárny, spouštěnému inteligentním čipem v zásobě etiket. Takto může tiskárna BradyPrinter i5300 tisknout bez plýtvání jakýmkoli materiálem etiket.

Mezi materiály etiket, které lze tisknout pomocí tiskárny BradyPrinter i5300, zahrnují malé a velké spolehlivé polyimidové a polyesterové etikety s funkcemi disipativního materiálu. Jsou odolné vůči pájení vlnou a čisticím prostředkům, takže poskytují kompletní sledovatelnost v průběhu celé výroby a montáže až ke koncovému uživateli. Tyto etikety byly vyvinuty s ohledem na automatickou aplikaci a zkoušeny v osazovacích automatech u zákazníků po celém světě. Pro automatické podávání etiket do jakéhokoli osazovacího modelu lze k řešení doplnit podavač etiket ALF společnosti Brady.

03-BradyPrinter_i5300_app_v02 (jpg)Volitelně se pomocí aplikací sady Brady Workstation etikety snadno navrhují a chrání. Designy etiket mohou automaticky získávat data ze systémů ERP prostřednictvím souborů formátu CSV a aplikace Data Automation sady Brady Workstation. Obousměrná komunikace mezi spotřebním materiálem v tiskárně BradyPrinter a sadou Brady Workstation v případě potřeby upozorní na neshody mezi designem etiket a spotřebním materiálem.


Výsledek: Vysoce efektivní značení, které splní každý požadavek na sledovatelnost

Díky tiskárnám etiket BradyPrinter i5300 ve spojení s automaty pro přesné osazování etiket od společnosti Brady mohou výrobci elektroniky tisknou a aplikovat vysoké objemy přesných etiket i v malých velikostech ve vysokých rychlostech. Výměna role etiket je možná za méně než 20 sekund. Spolehlivé etikety společnosti Brady lze osazovat konzistentně rychlostí dostupných osazovacích automatů kdekoli na výrobní lince.

Chcete vice informací k témě automatizace značení DPS? Stáhněte si brožuru “Automated printed circuit board labelling” zdarma zde >>

Navštivte stánek společnosti Brady na výstavé AMPER 2023 (Hala P, stánek 5.21) a podívejte se na vlastní oči, jak fungují průmyslové tiskárny a specializovaná zařízení pro tisk a aplikaci štítků. Navíc si můžete vyzkoušet tisk na přenosních tiskárnách, sebrat vzorky etiket pro testování, nebo nezávazně projednat jakékoliv dotazy ohledně identifikace a značení.

Více o automatizaci tisku etiket >>

BRADY s.r.o.
Email: central_europe@bradycorp.com
Tel. ČR: +420 776 302 229
www.brady.cz