česky english Vítejte, dnes je sobota 20. červenec 2024

Kalkulátor návratnosti investic do mobilních a kolaborativních robotů

uvod.jpg

Společnost OMRON představila nový kalkulátor návratnosti investic [1], který má pomoci při rozhodování o investici do kolaborativních a mobilních robotů [2] a zohledňuje i cenově dostupné příležitosti k pronájmu, čehož mohou využít především malé a střední podniky. Kalkulátor návratnosti investic společnosti OMRON poskytuje firmám, které uvažují o investici do kolaborativních nebo mobilních robotů, rychlý a srozumitelný přehled návratnosti. Kalkulátor vychází ze skutečných dat a umožňuje uživatelům odhadnout počet měsíců, po kterých se vložené peníze vrátí, a to i s ohledem na inflaci a úpravu úrokových sazeb podle podmínek na trhu. Mobilní roboty a koboty se snadno nasazují a přepravují, což z nich činí užitečné společníky, díky kterým lze dosáhnout větší flexibility ve výrobě. Také zajistí bezpečnější pracovní prostředí, neboť budou pomáhat svým lidským kolegům při zvedání nebo přepravě zboží a materiálu.

Mnoho malých a středních podniků si však nemůže dovolit počáteční kapitálové investice do těchto technologií. Společnost OMRON proto nabízí možnosti leasingu usnadňující život výrobcům, kteří chtějí rozvíjet svou flotilu mobilních nebo kolaborativních robotů (kobotů) při nízkých počátečních investičních nákladech. Po zadání údajů o aktuálních operacích a výběru typu a počtu robotů poskytne kalkulátor návratnosti investic jasný přehled o době a procentu návratnosti investic i o čisté současné hodnotě, která znázorňuje odhadovanou celkovou hodnotu budoucích peněžních toků. Pro zákazníka je klíčový výběr způsobu financování nové investice. Kalkulačka návratnosti investic společnosti OMRON nabízí dvě standardní možnosti: tradiční Capex s platbou na začátku v plné výši a možnost Opex, což je pronájem produktu s platbou rozloženou na 3 až 5 let.

Odkazy:

[1] https://industrial.omron.cz/cs/services-support/financial-services/roi-calculator

[2] https://industrial.omron.cz/cs/products/robotics

Zdroj: https://industrial.omron.cz/cs/news-events/news/omron-launches-roi-calculator-for-mobile-and-collaborative-robots