česky english Vítejte, dnes je čtvrtek 25. červenec 2024

APC Smart-UPS Ultra: nejmenší a nejlehčí jednofázový záložní zdroj UPS na trhu

uvod.png

Společnost Schneider Electric [1] uvedla na evropský trh APC™ Smart-UPS™ Ultra, první jednofázový zdroj nepřerušitelného napájení (UPS) o výkonu 3 kW a 5 kW a o rozměru 1U.

APC Smart-UPS Ultra je navržen tak, aby poskytoval větší výkon, flexibilitu a inteligentní monitorování s co nejmenšími nároky na prostor. Tím umožňuje IT profesionálům a poskytovatelům řešit problémy, které se objevují při nasazení IT infrastruktury v distribuovaných výpočetních systémech a na okraji sítě.

Globální trh edge computingu masivně roste – podle IDC poroste o 12,5 % ročně a v roce 2024 dosáhne odhadované hodnoty 250,6 miliardy dolarů. Šíření digitálních technologií a chytrých aplikací vyvolává potřebu mít lokální výpočetní, síťové a úložné zdroje, které podporují kritické podnikové procesy a procesy závislé na síťovém připojení ke cloudu. Konfigurace, nasazení a údržba podpůrné IT infrastruktury pro více geograficky rozptýlených lokalit však přináší jedinečné výzvy.

S APC Smart-UPS Ultra přichází společnost Schneider Electric na trh s nejmenším a nejpokročilejším jednofázovým UPS, který poskytuje flexibilitu pro instalaci a úsporu celkových nákladů na vlastnictví (TCO), aniž by byly ohroženy potřeby firem v oblasti zajištění spolehlivého napájení.

APC Smart-UPS poskytuje více energie na menším prostoru

V distribuovaných prostředích IT a edge computingu je často třeba brát ohled na fyzický prostor, přičemž je kladen důraz na maximalizaci plochy a efektivní provoz prostoru, aby se optimalizovaly IT systémy a zlepšily hospodářské výsledky.

Kompaktní konstrukce APC Smart-UPS Ultra poskytuje více výkonu a zároveň zabírá méně IT prostoru, čímž poskytuje instalační flexibilitu a hustotu napájení potřebnou pro naplnění dnešních i budoucích potřeb. Kompaktní konstrukce UPS je až o 50 % menší a lehčí než srovnatelná řešení UPS na současném trhu. APC Smart-UPS Ultra nabízí flexibilní možnosti montáže, a to včetně montáže do stojanu, věže nebo na stěnu/strop, takže jej lze umístit stranou a získat tak více místa pro IT zařízení ve stojanu.

Lithium-iontová baterie nabízí nižší náklady na vlastnictví po dobu 10 let včetně redukce údržby

Efektivní správa napájení je pro každé IT prostředí zásadní, ale pravidelná a účinná údržba napájecích systémů, jako jsou UPS, zejména na více distribuovaných pracovištích, může vyžadovat vysoké průběžné provozní výdaje.

Lithium-iontová baterie APC Smart-UPS Ultra vydrží až třikrát déle než tradiční ventilem regulované olověné akumulátory (VRLA) a za běžných provozních podmínek ji nebude třeba vyměňovat. To pomáhá eliminovat nákladné výměny baterií a poplatky za práci a servis v průběhu životnosti UPS. APC Smart-UPS Ultra má menší 10leté náklady na vlastnictví a je na něj poskytována pětiletá záruka.

Připravenost na EcoStruxure APC Smart-UPS Ultra zajišťuje lepší přehled kdykoli a kdekoli

Kvůli nedostatku personálu nebo nedostatku servisních techniků na místě může být správa, údržba a servisní činnosti, jako jsou kontrola zařízení, výměna baterií nebo výměna porouchaného zařízení, velmi zatěžující, zejména pokud jsou zařízení vysoce distribuovaná a geograficky rozptýlená. APC Smart-UPS Ultra je vybaven technologií EcoStruxure™ Ready, která umožňuje monitorování na bázi cloudu, poskytuje doporučení založená na datech pro optimalizaci výkonu a umožňuje mít přehled o různých zařízeních UPS, ať jste kdekoli. Připojení je k dispozici prostřednictvím ethernetového portu nebo vestavěného síťového portu a webový portál EcoStruxure Ready APC Smart-UPS poskytuje automatizované, přizpůsobitelné notifikace o stavu UPS pro zjednodušení preventivní údržby s cílem zkrátit prostoje a snížit střední dobu do opravy.

Další informace o jednotce APC Smart-UPS Ultra jsou k dispozici v katalogu [2] nebo také v prezentačním videu [3].

Odkazy:

[1] www.se.com/cz/cs

[2] www.apc.com/cz/cs/download/document/CZ_APC_Smart-UPS_Ultra_230V

[3] www.youtube.com/watch?v=X0T2iTzaQ0o

Zdroj: www.se.com/cz/cs/about-us/newsroom/news/