česky english Vítejte, dnes je čtvrtek 25. červenec 2024

Senzor jako špendlíková hlavička

DPS 5/2023 | Články
Autor: Axis Communications
uvod.png

Nové modulární kamery Axis jsou skoro neviditelné a tvoří výjimečně flexibilní systém.

Společnost Axis Communications uvedla na trh novou generaci modulárních kamer řady AXIS F, které zahrnují dvě odolné hlavní jednotky, dvě hlavní jednotky v barebone provedení s certifikací UL a pět odolných kamerových senzorů. K dispozici je také celá řada příslušenství umožňující optimalizovanou instalaci a použití. Řada AXIS F navíc nabízí vestavěné funkce kybernetické bezpečnosti, které zabraňují neoprávněnému přístupu a chrání systém.

Produktová řada AXIS F představuje vysoce flexibilní modulární systém síťových kamer, jenž zahrnuje extrémně diskrétní kamery s vysokým rozlišením a širokým dynamickým rozsahem. Na základě rozděleného kamerového konceptu lze hlavní jednotku umístit jinde a spojit ji pomocí až 30m kabelu s optickým senzorem. Tímto lze přizpůsobit instalaci dle individuálních potřeb i do stísněných prostor, jako např. na palubu vozidel nebo diskrétně do rámu dveří a také do bankomatů.

 Hlavní jednotky – s krytem nebo bez

Jednokanálová hlavní jednotka AXIS F9111 nabízí rozlišení 720 p při 180 fps nebo 1080 p při 60 fps se senzory AXIS F21, AXIS F7225-RE a AXIS F4105-LRE. Další hlavní jednotky umožňují připojit současně až 4 kamery, a proto podporují čtyři videostreamy v rozlišení 1080 p při 30 fps ve všech videokanálech. Bez ohledu na počet připojených kamer si ale vystačí pouze s jednou jedinou licencí v rámci softwaru pro správu videa (VMS) a s jediným síťovým portem. Pro případ instalace v dopravních prostředcích či autobusech jsou všechny hlavní jednotky vybaveny ochranou, která je řízeně vypne, pokud hrozí vybití baterie vozu.

K sestavení vlastních videořešení na míru jsou ideální 4kanálové barebone hlavní jednotky s certifikací UL (UL recognized) AXIS F9114-B a AXIS F9104-B, které se prodávají bez horního krytu a jsou určeny k integraci do koncových produktů s certifikací UL.

Nejnovější generace řady AXIS F zajišťuje diskrétní sledování se snadnou integrací. Na základě rozděleného kamerového konceptu lze hlavní jednotku, senzor a kabel (až 30 m) zvolit dle individuální potřeby.

 Pět kamerových senzorů – včetně „špendlíkové hlavičky“

Mezi novinkami je také pět kamerových senzorů, včetně jednoho senzoru s rybím okem (AXIS F2135-RE), jednoho senzoru s pevným ohniskem (AXIS F2105-RE) a jednoho varifokálního senzoru (AXIS F2115-R). Nechybí ani extrémně diskrétní tzv. pinhole senzor (AXIS F7225-RE), který je ideální pro integraci do stísněných prostor, jako jsou automaty nebo bankomaty. Řada AXIS F nabízí také odolný a diskrétní mini kopulovitý senzor (AXIS F4105-LRE) s vestavěným IR přísvitem, který je ideální pro maloobchodní prodejny nebo kanceláře. Tento senzor je navržen tak, aby odolával nárazům a vibracím, a proto se skvěle hodí i pro dohled např. v autobusech. Podporuje také širokou škálu vyměnitelných objektivů M12, které umožňují přizpůsobit úhel pohledu sledované scény na objekty zájmu.

Nejnovější generace řady F představuje zcela modulární řešení, kde se hlavní jednotka, senzor a kabel vybírají na základě konkrétních potřeb. K dispozici je celá řada nového příslušenství pro použití se senzory a nechybí ani vestavěné funkce kybernetické bezpečnosti, které pomáhají zabránit neoprávněnému přístupu a zabezpečit systém, jako například Axis Edge Vault chránící ID zařízení a zjednodušující autorizaci zařízení Axis v síti.

Odkazy:

[1] www.axis.com/products/axis-f-series

[2] www.axis.com/about-axis/cybersecurity

Zdroj:

https://newsroom.axis.com/cs-cz/press-release/senzor-jako-spendlikova-hlavicka-nove-modularni-kamery-axis-jsou-skoro-neviditelne-a