česky english Vítejte, dnes je čtvrtek 25. červenec 2024

Tři otázky pro projektovou manažerku veletrhu Barbaru Müller

bez.png
  • V Mnichově jsou zastoupeni všichni klíčoví hráči z oboru
  • Hlavní témata: výkonová elektronika, umělá inteligence a senzory při výrobě elektroniky, kvantové technologie druhé generace
  • Ocenění „productronica Innovation Award 2023“

           

Za několik měsíců otevře své brány veletrh productronica – přední světový veletrh pro vývoj a výrobu elektroniky. Na výstavišti v Mnichově ve dnech 14. až 17. listopadu 2023 představí téměř 1 000 vystavovatelů z oblastí PCB & EMS, SMT, polovodičů, kontroly a kvality, budoucnosti výroby & Smart Factory, kabelů, cívek nebo hybridů svá nejnovější řešení a produkty. Před zahájením veletrhu jsme položili tři otázky projektové manažerce Barbaře Müller.

Paní Müller, productronica je jedna z mála akcí, která přežila poslední tři roky téměř bez omezení. Jak probíhají přípravy nadcházející akce v listopadu?

Pro vnímání v oboru bylo velmi důležité, že se nám před dvěma lety, tedy během pandemie covidu, podařilo zorganizovat productronicu jako běžný veletrh, tedy s osobním setkáním. O to více se těšíme na productronicu 2023 v rámci běžných veletržních podmínek. Se stavem registrace vystavovatelů jsme velmi spokojeni. Svou účast potvrdili klíčoví hráči jako ASMPT, Asys, Ersa, Fuji, Komax, Rohde & Schwarz, Schmoll Systems a Viscom. To také potvrzuje náladu v oboru, jak ukazuje aktuální průzkum průmyslového svazu VDMA. Kombinace těchto dvou aspektů vytváří optimální rámcové podmínky pro úspěšnou akci nadcházejícího podzimu. Předpokládáme tedy, že počet vystavovatelů dosáhne téměř úrovně z roku 2019. V té době bylo na productronice a paralelní akci SEMICON Europa zastoupeno 1 500 společností z více než 40 zemí.

Na která témata se zaměří letošní productronica?

Kromě aktuálních mezioborových témat, jako je nedostatek kvalifikovaných pracovníků a udržitelnost, se letošní productronica zaměřuje na klíčová témata výkonové elektroniky, umělé inteligence a senzorové technologie ve výrobě elektroniky a kvantové technologie 2. generace. Výkonová elektronika hraje stále důležitější roli zejména v automobilovém, fotovoltaickém a větrném odvětví. Prostřednictvím použití umělé inteligence ve výrobě elektroniky lze optimalizovat procesy a dále využívat potenciál produktivity. Kromě toho, senzorová technologie nabízí prostřednictvím nezávislého zpracování signálů a informací další možné využití ve výrobě elektroniky. Ve spolupráci s odborným svazem VDMA organizujeme speciální show. Důraz bude kladen na tři aspekty:

– 2. generace kvantových technologií – pohled na iontovou past mikroskopem,

– živá ukázka „Smart Reordering Systems“ založeného na bateriově napájených a bezdrátově propojených senzorech,

– ukázka frekvenčního měniče s připojeným hnacím motorem.

Můžete nám prosím přiblížit doprovodný program veletrhu?

V současné době jsme ve fázi plánování programu. Už teď vám ale mohu říci toto: Kromě osvědčeného programu odborných fór a živých ukázek, zde bude hrát svou roli také téma kariéra. V kariérní oblasti nabízíme jak mladým odborníkům, tak zkušeným pracovníkům individuální kariérové poradenství. Vystavovatelé mají zároveň možnost využívat vystavovatelský portál veletrhu productronica k vyhledávání zaměstnanců a zveřejňování nabídek práce. Podporujeme také tradičně mladé společnosti při vstupu na trh v rámci akce Start-up Machine. Zvláštním vrcholem po mnoho let bývá předávání ocenění productronica Innovation Award v první den veletrhu.

Bližší informace: www.productronica.de