česky english Vítejte, dnes je čtvrtek 09. prosinec 2021

HawQ – první mobilní HALT (Highly Accelerated Life Test) systém na trhu

Firma TESTOVACÍ TECHNIKA s. r. o. uvedla v loňském roce na český a slovenský trh společnost Qualmark Corporation, světového lídra v oblasti HALT a HASS testování. Většina společností, které mají vlastní vývoj, řeší, jakým způsobem zdokonalit své výrobky nejen z pohledu výkonu a technického vývoje, ale také z pohledu životnosti a spolehlivosti. HALT, HASS, případně HALA testy slouží právě k dosažení delší životnosti a vyšší spolehlivosti výrobků. Většina společností však při potřebě HALT testování naráží na potřebu vybudovat dusíkové hospodářství, které často převyšuje investici do testovacího zařízení (HALT/HASS komory) jako takového. Proto společnost Qualmark přišla na trh s malým přenosným systémem HawQ, který je vhodný do vývoje na HALT testování.

Jedná se o systém, který ke svému provozu potřebuje pouze malé množství LN2, které je možné dodávat z Dewarových nádob. Tím odpadá nutnost rozsáhlého LN2 hospodářství a snižuje se tím finanční náročnost testování.

HawQ – první mobilní HALT (Highly Accelerated Life Test) systém na trhu

Systém umožňuje změny teplot od +200 °C do –100 °C s rychlostí změny teploty až 40 °C/min. Vnitřní prostor pro testování je o velikosti 483 × 406 × 267 mm a vibrační stůl o velikosti 406 × 304 mm má nosnost 23 kg a umožňuje akceleraci 4–40 gRMS. Vibrační stůl je navržen tak, že umožňuje opakující se vibrace se šesti stupni volnosti. Systém je možné používat několika způsoby, a to čistě jako teplotní zatížení výrobku, případně s rychlou změnou teploty. Dále je pak možné jej používat pro vibrační testy. A v neposlední řadě je možné všechny výše uvedené možnosti kombinovat.

Výše popsané testy umožňují identifikovat slabá místa prototypů a tím zvyšovat jejich životnost a spolehlivost.

V případě, že byste se chtěli o produktech společnosti Qualmark Corporation, případně o HALT a HASS testování dozvědět další podrobnosti, kontaktujte firmu TESTOVACÍ TECHNIKA s. r. o. (email teste@teste.cz).

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik