česky english Vítejte, dnes je pátek 31. březen 2023

Vysokorychlostní digitální analyzér a testovací systém od Teledyne LeCroy

DPS 3/2016 | Měření - články
Autor: Ing. Radek Jonáš, Blue Panther

Uvedením nového vysokorychlostního digitálního analyzátoru HDA125 rozšiřuje Teledyne LeCroy významným způsobem možnosti svých špičkových osciloskopů. Systém digitální akvizice HDA125 zachytává 18 kanálů digitálních dat vzorkovací rychlostí 12,5 GS/s. Doplněním k osciloskopům Teledyne LeCroy prostřednictvím architektury rozhraní LBUS pak vzniká nejflexibilnější a nejvýkonnější řešení pro smíšené signály, které je v současnosti k dispozici. Současně byl uveden na trh testovací systém QuickLink představující levné hroty měřicích sond s velmi věrnou reprodukcí signálu, které pracují díky novému Dxx30-QL QuickLink adaptéru, jak se sondami HDA125, tak i Teledyne LeCroy WaveLink.

Vysokorychlostní digitální analyzér HDA125

Pro přesnou charakteristiku těch nejrychlejších signálů HDA125 vzorkuje 18 vstupních signálů po 80ps intervalech (12,5GS/s). Nicméně vzorkovací rychlost je pouze část příběhu – vysokorychlostní testování vnořených systémů často znamená náročné amplitudové podmínky signálu. Vysokorychlostní digitální analyzér řeší takové situace s využitím sady 3GHz digitálních přívodních vodičů, extrémně nízkým zatížením sond a špičkovou citlivostí (150 mV minimální signálový výkyv). Systém zabezpečuje nejpřesnější interpretaci digitálního signálu s unikátní schopností nastavení hystereze a třikrát lepší prahovou přesností než konkurenční nástroje pro smíšené signály.

Vysokorychlostní digitální analyzér a testovací systém od Teledyne LeCroy

Testovací systém QuickLink

Systém hrotů sond QuickLink je navržen od základu tak, aby byly kompatibilní s oběma zařízeními. S vysokorychlostním digitálním analyzátorem HDA125 i se sérií diferenciálních analogových sond Teledyne LeCroy Wavelink. Tato schopnost křížového propojení umožňuje, aby testované zařízení (DUT) mohlo být vybaveno připájitelnými QuickLink (QL-SI) tipy na všech požadovaných testovacích bodech, což umožňuje vyměňovat spojení mezi digitálními a analogovými akvizičními systémy dle potřeby.

Na rozdíl od jiných „spotřebních“ řešení hrotů sond, která spoléhají na malé, jemné hroty nacházející se v těsné blízkosti DUT, hrot QL-SI má integrální 9palcové vedení. Po připojení k analogové Wavelink sondě pomocí nového Dxx30-QL adaptéru hroty QuickLink poskytují pásmo 6 GHz a plochou, dobře řízenou frekvenční odezvu. Jeho použití pro digitální akvizice s HDA 125 podporuje pásmo 3 GHz se špičkovou citlivostí. V obou případech vysoká vstupní impedance (110 kΩ, rozdílově 0,12 pF) zajišťuje minimální zatížení DUT.

Zdokonalená validační a ladicí schopnost pro DDR

Již tak Teledyne LeCroy nabízí jedinou vyhrazenou nástrojovou sadu pro ověřování DDR pamětí, jejímž účelem je zjednodušit ověření náročného rozhraní paměti. Přidání HDA125 umožňuje přímé získávání údajů na sběrnici DDR a jejich začlenění do analýzy, spouštění pokročilých příkazů a sofistikované, prohledávatelné zobrazování stavu sběrnice. To je doplněno o vnitřní flexibilitu a výkon systému QuickLink, což umožňuje snadné přechody mezi digitálními a analogovými akvizicemi signálů v rámci testu.

Podrobnější informace o špičkových DDR testovacích řešeních společnosti Teledyne LeCroy naleznete na stránkách teledynelecroy.com/ddr/ nebo je získáte u výhradního zástupce firmy Teledyne LeCroy společnosti Blue Panther s. r. o. (www.blue-panther.cz).

Dodací lhůta je pro výše uvedené produkty přibližně 8–10 týdnů.

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik