česky english Vítejte, dnes je středa 08. prosinec 2021

Nová řada výkonných DC zdrojů Sorensen

DPS 3/2018 | Měření - články
Autor: Testovací technika

Americký výrobce programovatelných napájecích zdrojů, společnost AMETEK Programmable Power, uvedl na konci března novou sérii stejnosměrných zdrojů značky Sorensen. Nová modelová řada je označena SGX a nabízí v současné době 60 různých kombinací výstupního napětí a proudu, a to v rozsahu od 0−10 V až do 0−1 000 V a od 0−5 A až do 0−1 200 A a ve výkonových úrovních od 4 kW do 15 kW (podrobněji v tabulce 1).

Nová řada výkonných DC zdrojů Sorensen

V létě tohoto roku potom přibyde dalších 60 modelů pro splnění proudových nároků až na 2 400 A (na 30 kW). Rozměry zdrojů jsou až do výkonu 15 kW (včetně) na výšku 3U, nad 15 kW potom 6U. Šířka je standardizovaná pro zástavbu do 19" skříní.

Výkonem 30 kW ovšem možnosti řady SGX zdaleka nekončí; pro vyšší proudové odběry, a sice až 6 000 A, lze jednotlivé modely paralelně propojovat do maximálního výkonu 150 kW. Zdroje lze již v základní výbavě dálkově řídit pomocí LAN nebo RS-232 rozhraní (případně analogově), volitelně je dále možno dodat GPIB. Kromě možnosti vytvořit si uživatelský program pomocí IVI-C, IVI-COM nebo LabVIEW ovladačů výrobce nabízí vlastní software GUI-DC Virtual Panels, zdarma ke stažení z jeho webových stránek. Pokud uživatel upřednostňuje manuální řízení z čelního panelu, je pro tyto účely nová řada vybavena dotykovým displejem a jedním multifunkčním otočným ovladačem. Přímo z čelního panelu tak je možno například ukládat a znovu z paměti vyvolat nastavení testů, programovat sekvence výstupních průběhů aj.

Podrobnější informace o této novince získáte u společnosti TESTOVACÍ TECHNIKA s. r. o., autorizovaného distributora výrobce v ČR a na Slovensku, nebo přímo na webových stránkách výrobce www.programmablepower.com.

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik