česky english Vítejte, dnes je neděle 17. říjen 2021

Měřte statické i dynamické signály pomocí jediného přístroje

Měřicí ústředna Keysight DAQ970A je ideálním řešením pro vícekanálová měření napětí, proudu, odporu, teploty a dalších veličin, přepínání signálů a podobné aplikace. Už tak velká univerzálnost této platformy se nyní dále rozšiřuje.

Společnost Keysight Technologies představuje pro tyto měřicí ústředny nový modul DAQM909A obsahující čtyři 800 kSa/s 24bitové digitizery. Díky tomu lze v rámci jedné měřicí ústředny DAQ970A najednou časově synchronně měřit až 12 různých dynamických signálů, jako jsou třeba zvuk či vibrace.

Generátory DG2000. To dobré v ještě lepším kabátě

Hlavní vlastnosti nového modulu DAQM909A s digitizery jsou:

  • 4 kanály, každý s vlastním 24bitovým AD převodníkem,
  • vzorkovací rychlost 800 kSa/s na každém kanále,
  • vstupní rozsah 36 Vp-p,
  • paměť 16 až 48 Mvzorků na kanál,
  • vestavěný IEPE proudový zdroj (2–4 mA).

Uvedením nového modulu DAQM909A ale dobré zprávy pro stávající i budoucí uživatele ústředen DAQ970A zdaleka nekončí. Pro uživatele, kteří i nadále používají a preferují sběrnici GPIB, je k dispozici nová varianta základní jednotky s označením DAQ973A, která ve standardu obsahuje rozhraní GPIB, LAN i USB. Zároveň je k dispozici nová verze firmwaru, která zvyšuje interní paměť ústředen na 1 milion vzorků a maximální rychlost měření až na 50.000 čtení/s.

Ústředny Keysight DAQM970A a DAQM973A nabízí vynikající přesnost měření, vysokou rychlost skenování a intuitivní uživatelské rozhraní s velkým grafickým displejem. Interní digitální multimetr využívající hardwaru osvědčených multimetrů KeysightTrueVolt disponuje rozlišením 22 bitů a 0,004 % základní roční přesností měření stejnosměrného napětí. K dispozici jsou funkce měření AC/DC napětí a proudu, odporu (2- i 4vodičově), teploty (termočlánek, termistor, RTD), frekvence a periody. Možné je rovněž měřit kapacitu a k dispozici je i podpora tenzometrických měření.

Měřicí ústředny obsahují 3 sloty pro zásuvné měřicí moduly. Maximální kapacita jedné ústředny je až 120 statických měřicích, 96 přepínacích kanálů nebo 12 kanálů pro dynamické signály. K dispozici je 9 zásuvných modulů zahrnujících několik multiplexerů, spínací moduly, RF přepínač, multifunkční modul, 20kanálový solid state multiplexer s rychlostí přepínání 450 kanálů/s a nový modul s digitizery DAQM909A. Moduly jsou vybaveny univerzálními vstupy s vestavěným signálovým přizpůsobením.

Pro snadnou konfiguraci, sběr dat a jednoduchou automatizaci měření je k dispozici software BenchVue DAQ, samozřejmostí jsou také ovladače pro NI LabView.

Podrobnější informace o měřicích ústřednách Keysight získáte u společnosti H TEST a. s., autorizovaného distributora Keysight Technologies, nebo na www.htest.cz.

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik