česky english Vítejte, dnes je středa 29. září 2021

Společnost Teledyne LeCroy představila novou řadu osciloskopů HDO8000

DPS 4/2014 | Měření - články
Autor: Blue Panther

Firma Teledyne LeCroy nedávno představila novou produktovou řadu osciloskopů HDO8000 s 8 analogovými kanály, 12bitovým vertikálním rozlišením s technologií HD4096 a s šířkou pásma až do 1 GHz. K osciloskopům jsou k dispozici volby pro mixed-signal a seriová data, paměť i sondy a různé příslušenství.

HDO8000 je ideální osciloskop pro analýzy v systémech s třífázovou výkonovou elektronikou. Ty jsou používány např. při generování elektrické energie v solárních a větrných elektrárnách nebo v hybridních automobilech. Stále rostoucí požadavky kladené na účinnost elektrických motorů a pohonů s měnitelnou frekvencí vytvářejí také požadavky na třífázovou výkonovou elektroniku.

Osmikanálové osciloskopy jsou také velmi efektivní při oživování embedded systémů v aplikacích jako jsou elektronické řídicí jednotky automobilů, domácí elektrospotřebiče a průmyslové systémy, které zahrnují výkonovou elektroniku, digitální obvody, sériová data, hodiny a analogové senzory.

Společnost Teledyne LeCroy představila novou řadu osciloskopů HDO8000

Více kanálů a lepší rozlišení umožňují získat rychleji informace o chování embedded systému.

Technika HD4096 (High Definition Technology) od firmy Teledyne LeCroy použitá v nových osciloskopech HDO8000 je založena na vysoké vzorkovací rychlosti 12bitového AD převodníku, zesilovačů s vysokým poměrem signál/šum a systémové architektuře s nízkým šumem. Tato technika umožňuje osciloskopu zachytit a zobrazit signály až do 1 GHz s 16× větším rozlišením než ostatní osciloskopy. Kromě toho používá osciloskop HDO8000 filtrování typu ERES, rovněž od Teledyne LeCroy, které uživateli umožňuje získat lepší vertikální rozlišení.

Informace o osciloskopu WaveSurfer 3000 zobrazeném na obálce tohoto časopisu přineseme v příštím vydání časopisu (č. 5/2014).

Další informace jsou k dispozici na webových stránkách výrobce (www.teledynelecroy.com) nebo distributora (www.blue-panther.cz).

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik