česky english Vítejte, dnes je pátek 31. březen 2023

Moderní DC zdroj řady 62000E

01.02. 2022 | Měření - články
Autor: Meatest
01.jpg

Výrobce Chroma ATE vypustil na trh zcela novou řadu moderních DC zdrojů, které disponují jedno až 3 kanálovým výstupem. Tento zbrusu nový přírůstek do řady napájecích zdrojů Chroma využívá plně digitální ovládání obvodů a vysoce výkonné SiC MOSFETY včetně rychlé odezvy s účinností až 92 % a obdivuhodného poměru hmotnosti/objemu vůči výstupnímu výkonu. Řada nabízí 28 modelů s jedno až tří kanálovým výstupem s výkonem od 1.7 kW do 5 kW. Napěťový rozsah od 230 V do 1200 V a výstupní proud až do hodnoty 22.5 A.

Využití napájecích zdrojů řady 62000E je široké a obsáhne většinu poptávky na DC testování v průmyslovém i laboratorním nasazení. Ať už se jedná o systémové testování automobilových komponentů, testování spolehlivosti dodávek leteckých a satelitních energetických systémů, testování dlouhodobé životnosti aktivních a pasivních komponentů, integraci napájecích zdrojů do průmyslových a lékařských systémů, testování dodávek a stárnutí výkonových polovodičových komponentů, testování diod LED a laserů nebo výroba a testování stárnutí solárních modulů.


▲62000E DC Power Supply

Ve srovnání s tradičními řešeními napájení využívá řada 62000E design s vysokou objemovou hustotou výkonu, který může poskytovat až tři kanály o výkonu 1,7 kW v 1U malém a lehkém šasi. Každý kanál je izolován pro nezávislé řízení napětí/proudu a měření. Hustota výkonu šetří místo, zjednodušuje konfiguraci kabelů, snižuje energetické ztráty a snižuje výrobní náklady. Pomocí paralelního propojení Master / Slave je možné dosáhnout výkonu až 20kW.


▲Chroma 62000E Series: 3-channel Output Model Configuration

Řada 62000E je rozdělena na modely s auto-range a fixed-range. Modely s autorange funkcí nabízí rozšířenou voltampérovou charakteristiku a jsou univerzálnější. Jsou vhodné pro integraci do automatizovaných testovacích systémů (ATE) a mohou nahradit více DC napájecích zdrojů jediným modelem 62000E, čímž šetří náklady i prostor. Napájecí zdroje s pevným dosahem jsou ekonomickou volbou pro použití při výrobě testovaných zařízení (DUT) se stanovenými specifikacemi.


▲62017E-600P-3 (Auto-range Output) vs. 62017E-600-3 (Fixed-range Output)

Modely řady 62000E je možné vzdálené ovládat mimo jiné skrz SW SoftPanel, kde krom základních funkcí máte možnost nezávisle ovládat všechny kanály najednou a máte tak ucelený přehled o každém použitém kanálu. Podporovaná rozhraní pro vzdálená ovládání jsou USB/LAN/LXI v základu a jako option APG/CAN FD/GPIB a master/slave rozhraní.

Řada 62000E má navíc rozhraní pro vzdálené webové ovládání, které umožňuje přístup přes webový prohlížeč vašeho telefonu, tabletu nebo počítače. Uživatelé mohou přímo sledovat stav testování více stejnosměrných napájecích zdrojů a DUT kdykoli a odkudkoli. To výrazně zlepšuje efektivitu práce snížením frekvence inspekcí na místě prováděných technikem.


▲62000E Series Remote Web Control

Na poli DC zdrojů se pohybujeme více jak 15 let a máme bohaté zkušenosti s problematikou všeho druhu. Pokud budete mít nějaké dotazy, tak navštivte naše stránky www.meatest.cz, kde Vám rádi poradíme.

Mohlo by Vás také zajímat

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik