česky english Vítejte, dnes je úterý 03. říjen 2023

Bezdrátová mobilní infračervená kamera od Teledyne FLIR

DPS 1/2023 | Měření - články
Autor: Teledyne FLIR
01.jpg

Společnost Teledyne FLIR, součást Teledyne Technologies Inc., představila bezdrátovou termografickou kameru FLIR ONE® Edge Pro pro mobilní zařízení. Na rozdíl od předchozích modelů nemusí být nově přepracovaná kamera fyzicky připojena ke svému doprovodnému mobilnímu zařízení ani nemá samostatné modely pro konkrétní operační systémy, což poskytuje maximální flexibilitu při termografických kontrolách.

Kamera FLIR ONE Edge Pro je dosud nejuniverzálnější a nejpokročilejší mobilní termografická kamera díky své odnímatelné konstrukci, která byla navržena pro pohodlné držení v ruce. Nabízí podstatně větší flexibilitu, protože eliminuje potřebu specifických připojovacích portů nebo operačních systémů. Kromě nového provedení hardwaru poskytuje společnost Teledyne FLIR více softwarových nástrojů, které novým a nezaškoleným uživatelům umožňují provádět termografické kontroly, zpracovávat snímky a vytvářet zprávy. Běžná použití zařízení sahají od kontrol budov a oprav automobilů až po provádění průmyslové údržby.

Flexibilní, a přesto odolná konstrukce

Kamera FLIR ONE Edge Pro splňuje požadavky sítě RESNET a má krytí IP54. Je vybavena pružinovým klipem, který umožňuje obsluze připevnit kameru k mnoha typům mobilních telefonů a tabletů. Díky kombinovanému připojení Bluetooth a Wi-Fi mohou uživatelé ovládat kameru Edge Pro až ze vzdálenosti 30 metrů od svého mobilního zařízení. Získávají tak potřebnou flexibilitu pro efektivní kontrolu těžko přístupných míst nebo v situacích vyžadujících větší odstupové vzdálenosti pro zachování své bezpečnosti.

Kamera FLIR ONE Edge Pro nabízí efektivní rozlišení detektoru a zpracování a je vybavena radiometrickou termografickou kamerou Lepton® s rozlišením 160 × 120 pixelů ve spojení s fotoaparátem. Spolu s technologií VividIR™, která spojuje několik obrazových snímků do jednoho výsledného snímku s větší ostrostí, jsou kamery vybaveny technologií MSX®. Patentovaná funkce vylepšení obrazu MSX zobrazuje snímek z fotoaparátu vnořený do termogramu při zachování všech termografických dat, a poskytuje tak větší kontext a přehlednost pro lepší pomoc při posuzování problému.


Obr. 1 Bezdrátová termografická kamera pro mobilní zařízení − FLIR ONE® Edge Pro

Kamera FLIR ONE Edge Pro má také oproti předchozím generacím kamer FLIR ONE prodlouženou životnost baterie a snadno rozpoznatelný indikátor životnosti baterie, takže je ideálním nástrojem k provádění dlouhodobějších kontrol, včetně obnovy po katastrofách, kontrol domácností, energetických auditů a diagnostiky průmyslových zařízení.

Sofistikovanější zpracování obrazu a vytváření zpráv

Pro ukládání do cloudu, zpracování obrazu a vytváření zpráv využívá FLIR ONE Edge Pro bohatou sadu softwaru společnosti Teledyne FLIR, včetně Tools Mobile, cloudu Ignite a desktopového softwaru FLIR Thermal Studio. Uživatelé tak mohou snadno sdílet termogramy Edge s klienty a bezproblémově je integrovat do profesionálních reportů.

Vývojáři aplikací mají navíc přístup k sadě pro vývoj softwaru (SDK) FLIR ONE, aby mohli vytvářet vlastní aplikace pro exkluzivní použití s kamerou FLIR ONE Edge Pro.

Další podrobnosti a informace jsou uvedeny na stránce www.flir.com/FLIRONE-EdgePro.

Partneři

https://eipc.org/
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik