česky english Vítejte, dnes je středa 17. leden 2018 Přihlásit E-archiv Speciály Ukázkové číslo Předplatné Kontakt

Záznamníky Fluke řady 1740: když se řekne kvalita sítě

09.11. 2017 | Měření - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Měřit, porozumět souvislostem a konečně vše formulovat a někam nahlásit. Analýza kvality 3fázových sítí si žádá zachycení obrovského množství dat a stejně tak i čas potřebný k jejich správnému vyhodnocení a zpracování výsledků. Můžeme-li celý proces automatizovat, bránit se určitě nebudeme. Nástroje k tomu máme, kupříkladu sérii nových přístrojů řady 1740 „Power Quality Logger“ od společnosti Fluke, které firma představila koncem října.

Kompaktní provedení zapisovačů (600 V CAT IV / 1000 V CAT III) před velkými daty rozhodně neprchá. Dokáže navíc vyloučit chyby spojované při takovém sběru a následném podávání hlášení s tradičními postupy. Řadu 1740 nezaskočí mezinárodní standardy IEC 61000-4-30 ani požadavky třídy A. Pro každou danou periodu souběžně zaznamená více než pět stovek parametrů a umožní tak hloubkovou analýzu kvality sítě, kdy např. hledáme skutečnou příčinu potíží a vzájemný vztah mezi událostmi, které se nevyskytují pravidelně.

Těžit můžeme též z přítomných rozhraní Wi-Fi, drátového Ethernetu či USB, včetně podpory záznamu na paměťová média s USB, možnosti vytváření standardizovaných hlášení nebo exportu dat ve formátech kompatibilních se softwarem třetích stran, flexibilních proudových sond, příp. též funkce pro ověření správnosti měření. Chyby v propojení automaticky indikuje výstražné světlo na tlačítku, které se po nápravě situace mění na zelené.

Podrobnější informace k možnostem analýzy kvality sítě najdete přímo na stránkách výrobce.

(robenek) @dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
papouch
ep
mikrozone
mcu
projectik