česky english Vítejte, dnes je středa 24. duben 2019

Malé displeje, velké starosti. Nové AFG neohromí jen panelem

08.11. 2018 | Měření - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Společnost Tektronix známe jako výrobce měřicí a testovací techniky, který se nebojí vydat vlastní cestou. A protože na cestě musí být v prvé řadě dobře vidět, poslouží nám k tomu nyní ještě větší displeje.

Velikost kapacitního dotykového panelu bychom jinak neopěvovali, nebýt ovšem zařízení, které si jej dovolí hostit. Nad rozměry popsanými 15,6 palce se třeba u multidotykových osciloskopů již nijak nepozastavujeme, ani v nedávném článku Nové MSO Tektronix: čtyři kanály šestkové řady do osmi GHz. Ovšem za trochu pozornosti bude u nové řady generátorů průběhů AFG rozhodně stát i poněkud „skromnější“ úhlopříčka celých devět palců.

Jak ale vyplývá z celé říjnové zprávy výrobce, nebude zobrazovací jednotka jedinou předností této série zařízení. Zbrusu nový návrh modelů AFG31000 se totiž kromě uživatelského rozhraní nebo volby mezi jedním či dvěma kanály dále pyšní 14bitovým vertikálním rozlišením, vzorkovací rychlostí až 2 GS/s, šířkou pásma 25, 50 nebo 100 MHz se kterou můžeme počítat již v tuto chvíli a také verzemi se 150, resp. 250 MHz, které Tektronix plánuje vypustit v listopadu. Volitelná délka záznamu dosahuje až na 128 milionů bodů na kanál.

AFG31000

Více k deseti novým generátorům řady AFG31000 najdete přímo na webu výrobce. Na stránkách DPS viz také článek Nové generátory průběhů Tektronix: 8 kanálů, 10 GS/s a rozlišení 16 bitů.

robenek@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
papouch
ep
mikrozone
mcu
projectik