česky english Vítejte, dnes je sobota 29. leden 2022

Multimetr 87V MAX: když padá teplota, voda nebo i sám přístroj

28.11. 2019 | Měření - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Teplotní změny nám dokážou pořádně znepříjemnit život. Ať už doslova, nebo přeneseně. Zkoumání teploty je sice pěkné, ale co v případě, že budeme jejím rozmarům vystaveni přímo my sami? A naše přístroje společně s námi. Jakou techniku zvolit, aby nás v terénu nezradila? A mohla by zvládat i všechna další, běžná měření?

Pokud se ohlížíte po novém multimetru, jehož elektronika je při práci stavěna až na +55 °C a kromě toho ji nezaskočí ani teploty hluboko pod bodem mrazu, jste na správné adrese. Ve společnosti Fluke se totiž nedávno pochlubili další novinkou, která si má připsat zajímavé prvenství. Žlutý digitální multimetr s označením 87V MAX by totiž měl být nejodolnějším DMM, který zde kdy vyrobili. Kromě základních veličin se navíc nebrání zkoumání kapacity nebo kmitočtu, zatímco mezi příslušenstvím nechybí ani termočlánek.

Výdrž můžeme zkoumat na mnoha frontách. V našem případě se kupříkladu nabízí teploty okolí klesající až k -40 °C, krytí IP 67, náhodné pády z výšky až čtyři metry nebo též provozuschopnost s bateriemi po dobu až 800 hodin. Jednotlivých modelů, resp. měřicích sad zde přitom v rámci řady 87V výrobce nabízí hned pět.

87V MAX

robenek@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik