česky english Vítejte, dnes je neděle 24. září 2023

Testovací řešení pro bezdrátová zařízení v pásmu 2,4 / 5 GHz

15.07. 2021 | Měření - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Ve společnosti Keysight Technologies nedávno představili nové testovací řešení s označením IOT0047A. Smyslem je pomoci vývojářům zrychlit certifikaci bezdrátových zařízení, která pracují v bezlicenčních pásmech 2,4 GHz a 5 GHz, takže je bude možné včas uvést na trh.

Co si budeme říkat, v současném hyperpropojeném světě internetu věcí hraje bezdrátová konektivita zásadní roli. Každé takové zařízení pak podléhá komplexnímu testování a to ještě před tím, než se dostane do obchodu. Aby však bezdrátové technologie vyhověly náročným požadavkům aplikací IoT, musí se samy rychle vyvíjet. Standardy definované ETSI (European Telecommunications Standards Institute) a FCC (Federal Communications Commission) se tudíž pravidelně aktualizují, aby tak zajistily, že bezdrátové spektrum bude využíváno efektivně a bez nežádoucích výpadků. Související testy nicméně bývají složité, časově náročně a také něco stojí. A právě zde dostává slovo řešení od společnosti Keysight umožňující udržet si náskok, pracovat s nejnovějšími definicemi a v případě potřeby si někdy v budoucnu vše na míru i rozšířit, např. s dalšími kanály.

iot0047a

Více informací najdete v celé zprávě Keysight Delivers Regulatory Test Solution to Accelerate Certification of Wireless Devices Operating in Unlicensed Bands.

robenek@dps-az.cz

Partneři

https://eipc.org/
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik