česky english Vítejte, dnes je neděle 29. leden 2023

Nové pulzní čítače značky Omron

29.07. 2021 | Měření - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

V nabídce společnosti TME naleznete nejnovější modely čítačů impulzů značky OMRON. Produkty řady H7CC jsou určeny pro průmyslové aplikace s důrazem na jednoduchý provoz a dlouhou životnost.

Mezi hlavní výhody čítačů H7CC patří velký a snadno čitelný displej i pohodlné nastavení. Každá ze šesti číslic zde má k dispozici vlastní dvojici nastavovacích tlačítek (nahoru / dolů). Bílé značky jsou pak zobrazeny na kontrastním černém pozadí. Montáž kabelů, vstupních a výstupních, se v závislosti na zvoleném modelu provádí pomocí šroubových svorek či konektorů. Výstupy čítače mohou být tranzistorové nebo reléové. Zařízení má kromě toho k dispozici i signál překročení zaručené životnosti.

Impulzy lze počítat postupně, reverzně (s předvolenou hodnotou) nebo ve smíšeném režimu. Vybrané varianty čítačů H7CC rovněž nabízí funkci tachometru. Zařízení se šroubovými svorkami mohou dále počítat skupiny impulzů a pracovat jako dvojitý čítač. Řada H7CC uvažuje dvě rychlosti s maximální frekvencí 30 Hz (impulz od 16,7 ms výše) nebo 10 kHz (impulz 0,05 ms).

h7cc

Redakčně připraveno s využitím materiálů dostupných na stránkách distributora, společnosti TME.

robenek@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik