česky english Vítejte, dnes je středa 27. říjen 2021

SPS5000X: spínané zdroje Siglent až se třemi kanály

02.09. 2021 | Měření - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Po nedávném představení vektorových obvodových analyzátorů (na stránkách DPS Elektronika od A do Z jste mohli číst Novou řadu A v Siglent otevírají čtyři VNA) se nyní krátce zastavíme u dalších novinek tohoto výrobce, konkrétně programovatelných spínaných zdrojů napájení řady SPS5000X. Ten správný model se stejnosměrným výstupem si zde budete moci vybrat celkem z deseti různých kombinací napětí či proudu, přičemž varianty s jedním výstupem zde dále doplňují verze se dvěma a také třemi kanály.

V Siglent Technologies uvažují tři výkonnostní třídy zatížitelné 360, 720 a také 1080 watty. Maximální výstupní proud může dosahovat až 90 A a nejvyšší výstupní napětí pak 160 V. Pokud ale potřebujete ještě větší výkony, může se hodit i paralelní režim, který v maximu pokrývá spotřebu až 3240 wattů. Zdroje se svým okolím komunikují prostřednictvím panelu OLED s úhlopříčkou 2,4 palce a pokud jde o rozlišení při nastavování hodnot a jejich zpětném čtení, můžete zde počítat s 1 mV, resp. 1 mA.

sps5000x (jpg)

Více informací již najdete v celé zprávě SPS5000X Series wide range programmable Switching DC Power Supply Introduction.

robenek@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik