česky english Vítejte, dnes je středa 27. říjen 2021

Analogový měřič pH od firmy DFRobot

23.09. 2021 | Měření - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

V nabídce distributora, společnosti TME, najdete doslova stovky senzorů a dalších prvků navržených pro spolupráci s Arduinem a jinými platformami, ke kterým patří mimo jiné Raspberry Pi. Moduly měřící různé fyzikální veličiny umožňují vytvářet pokročilé elektronické obvody, a to nejen bastlířům, ale také žákům, studentům a, jako prototypy, dokonce i profesionálům.

DF-SEN0161 je senzor pH značky DFRobot řady Gravity. Stejně jako všechny produkty v této skupině byl rovněž výrobcem podrobně popsán a na webu pak najdete všechny potřebné informace – pokyny pro připojení, kalibraci a použití nebo ukázkový program.

Produkt se skládá ze tří částí: kabelu, desky se senzorem a elektrody. Stanovení hodnoty pH se pak provádí měřením napětí na elektrodě. Výhodou je lineární charakteristika usnadňující programování a také kalibraci zařízení. DF-SEN0161 má rozsah od 0 do 14 a při pokojové teplotě modul vykáže přesnost ±0,1 (připraveno s využitím materiálů dostupných na stránkách distributora, společnosti TME, kde také najdete více informací).

df-sen0161 (jpg)

robenek@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik