česky english Vítejte, dnes je neděle 29. leden 2023

Pro nadmořskou výšku žádejte certifikované senzory tlaku

11.08. 2022 | Měření - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Společnost TDK nedávno oznámila, že nejnovější generace senzorů MEMS SmartPressure™ pro měření barometrického tlaku, InvenSense ICP-20100, je nyní v sériové výrobě a zároveň obdržela certifikaci NextNav. Zmíněný proces již od loňského roku samostatně potvrzuje přesnost měření snímačů InvenSense a to na základě přímého zapojení výrobce součástek s cílem pečlivě otestovat příslušná čidla vystavená skutečným pracovním podmínkám. Z vyšších standardů certifikovaných součástek tak mohou těžit bezdrátové telefony, nositelná elektronika, ale i spousta dalších zařízení.

ICP-20100 se zároveň stává senzorem tlaku svého druhu s nejnižší spotřebou energie, který takové osvědčení vůbec obdržel. Kombinovaný systém o rozměrech 2,0 x 2,0 x 0,8 mm pracuje v širokém teplotním rozmezí, kde také zajišťuje potřebné výstupy vyžadované řadou (3D) aplikací, včetně navigací, systémů pro sledování aktivity, dronů apod. U nadmořské výšky pak dokáže zaznamenat změny menší než 5 cm.

Více informací již najdete v celé zprávě TDK’s ICP-20100 is the Lowest Power Barometric Pressure Sensor to Achieve NextNav Certification.

robenek@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik