česky english Vítejte, dnes je pondělí 02. říjen 2023

Dvojice nových optických analyzátorů spektra Yokogawa

25.08. 2022 | Měření - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Yokogawa Test & Measurement hodlá opět zabodovat na poli optických spektrálních analyzátorů. V polovině prázdnin se totiž firma pochlubila dvojicí stolních přístrojů AQ6375E a také AQ6376E nabízejících nejen vysoce přesná, ale také pohodlná měření optického spektra v blízké i střední infračervené oblasti.

Řečí vlnových délek se tedy pohybujeme v pásmu 1,0 až 2,5 mikrometrů, resp. 1,5 až 3,4 mikrometrů v případě modelu AQ6376E. S prvně zmiňovanou variantou se navíc pojí celkem tři různé modely – standardní (rozsah měření 1,2 až 2,4 µm), rozšířený (1,0 až 2,5 µm) a třeba i „limitovaný“, který se hodí třeba do výrobních linek. Obě zařízení vybavená dotykovým panelem s úhlopříčkou 10,4 palce pak vykazují dynamický rozsah 80 dB, resp. „close-in“ dyn. rozsah 55 dB, coby indikátor schopnosti rozlišit slabší signál, který je z pohledu vlnových délek těsně vedle silnějšího signálu (na stránkách DPS Elektronika od A do Z jsme psali též Spektrální analyzátor se neztratí mezi lasery ani ve výrobě nebo Novinky Yokogawa spojuje optika. V terénu i ve výrobě).

Více informací již najdete v celé zprávě Yokogawa Test & Measurement Releases AQ6375E and AQ6376E Near/Mid-Infrared Band Optical Spectrum Analyzers.

robenek@dps-az.cz

Partneři

https://eipc.org/
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik