česky english Vítejte, dnes je neděle 29. leden 2023

Nové kamery Teledyne FLIR „vidí“ až do 65 kHz

29.09. 2022 | Měření - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Může být něco, co je do určité míry slyšet, běžně také i vidět? Nová rodina kamer od společnosti Teledyne FLIR říká jasné ano. Zařízení sloužící k akustickému zobrazování zde využívají pole více než sta citlivých mikrofonů se kterými se nyní „podívají“ až k hranici 65 kHz.

Pokud vám označení jednotlivých modelů řady Si, tedy Si124, Si124-PD (partial discharge) nebo též Si124-LD (leak detection) přijde povědomé, možná jste na stránkách časopisu DPS Elektronika od A do Z četli již dříve článek Ve schopnosti naslouchat svému okolí jdou kamery FLIR Si124 příkladem, který představil možnosti zařízení detekujících částečné výboje v systémech s vysokým napětím, ale také úniky stlačeného vzduchu s ohledem na kmitočtový rozsah od 2 kHz až do 35 kHz. Jenže to se u nové rodiny zásadně mění, stejně jako způsob napájení, kdy již nebude nutné spoléhat se výhradně na externí akumulátor, protože si nově vystačíte i s integrovanou baterií. Pracovat se musí efektivně.

Více informací najdete v celé zprávě Teledyne FLIR Extends Si-Series Acoustic Imaging Camera Family with Expanded Frequency Range and Integrated Battery.

robenek@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik