česky english Vítejte, dnes je pondělí 06. únor 2023

Společnost Anritsu představuje multifunkční spektrální analyzátor spojující devět přístrojů v jednom zařízení

01.11. 2022 | Měření - novinky
Autor: Anritsu
01.jpg

Pro „lovce“ interferencí a také aplikace, ve kterých dochází k verifikaci sítí 5G / LTE přináší Field Master™ MS2080A nevídané vlastnosti i možnosti měření.

Společnost Anritsu představila 26. října 2022 multifunkční spektrální analyzátor Field Master MS2080A, který za účelem efektivního nakládání s časem a také penězi spojuje v jediném zařízení celkem devět přístrojů vhodných i do těch nejnáročnějších podmínek. S pokrytím pásma od 9 kHz až do 4 GHz MS2080A dále nabízí nevídané vlastnosti a funkce kompaktního, přenosného spektrálního analyzátoru. Pro aplikace zahrnující „lov“ interferencí nebo též instalaci a údržbu (I&M) základnových stanic 5G / LTE tak představuje jasnou výhodu.

Zařízení MS2080A kombinuje rozmítání s vysokou rychlostí 45 GHz/s, pokročilé uživatelské funkce, jako je lokalizace zdroje interferencí na základě triangulace, a také nejlepší vf vlastnosti ve své třídě, včetně přesnosti amplitudy ±1 dB. Kromě toho zde podporuje též analýzu pro antény a kabely, měření výkonu nebo analýzu 5G / LTE, takže vytváří ideální, univerzálně využitelný nástroj vyhovující požadavkům na měření jak u starších, tak i nově vznikajících bezdrátových sítí.

K dispozici je rovněž volitelný real-time spektrální analyzátor (RTSA) pro analýzu spektra v reálném čase s POI (Probability of Intercept) na úrovni 2,5 µs. RTSA pracuje se šířkou pásma pro analýzu až 40 MHz a DANL menší než -150 dBm a bude se proto hodit k zachytávání občasných i číslicově modulovaných signálů, které lze jinak stěží identifikovat. Spektogramy pak umožňují zachytit, zaznamenat a zobrazit nestandardní a také driftující signály.

Analyzátor MS2080A podporuje měření v celém pásmu, pokud jde o kmitočtový rozsah 1 (FR1) u technologií 5G do 4 GHz, včetně pásma C, což také zahrnuje I&M pro 5G NR (New Radio) a základnové stanice LTE. K dispozici je rovněž analýza s hradlovaným rozmítáním pro měření kvality vysílače za účelem přesného ověření nosných FR1. Pro přesné testování OTA (Over-the-Air) se u MS2080A také nabízí mapování pokrytí pro celý kanál, založené na výkonu a měření kvality modulace 5G / LTE.

Navrženo do náročných provozních podmínek

MS2080A je vysoce odolný analyzátor, který obstojí i v těch nejnáročnějších podmínkách. Ve své třídě se stává jediným přístrojem, který nabízí trvalou ochranu proti přetížení vf vstupu na úrovni 5 wattů, takže zabraňuje nákladnému poškození vstupní části, bude-li zařízení používáno v blízkosti vysílačů o vysokém výkonu nebo také v prostředí s vysokými úrovněmi signálu.

Velký 10palcový displej s rozlišením 1280 x 800 bodů vyhovuje přísným specifikacím IK08, pokud jde o přímé údery či pády. Na displeji MS2080A jsou pokaždé k dispozici běžné funkce, zatímco potlačením postranní nabídky se prostor pro grafické výsledky dále zvětšuje.

Pohodlné pouzdro poskytuje ochranu s krytím IP52 a chrání tak přístroj během přepravy nebo také před deštěm. S hmotností méně než 4 kg se bude malý a kompaktní analyzátor MS2080A snadno i přenášet.

O společnosti Anritsu

Anritsu (www.anritsu.com) je již 125 let poskytovatelem inovativních řešení pro testování a měření telekomunikačních systémů s celosvětovou působností. Filozofie Anritsu spočívá v zapojení zákazníků, coby skutečných partnerů, kteří mohou pomoci při vývoji bezdrátových, optických, mikrovlnných / vf a také digitálních řešení pro aplikace zahrnující R&D, výrobu, instalaci nebo údržbu, stejně jako řešení pro zajištění multidimenzionálních služeb v oblasti monitorování a optimalizace sítě. Anritsu rovněž dodává precizní mikrovlnné / vf součástky, optické prvky a vysokorychlostní elektrické součásti pro komunikační zařízení a systémy. Společnost vyvíjí pokročilá řešení pro 5G, M2M a IoT, stejně jako další nově vznikající, ale i starší trhy v oblasti drátové a bezdrátové komunikace. Se zastoupením po celém světě má Anritsu přibližně 4000 zaměstnanců v devíti desítkách zemí.

robenek@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik