česky english Vítejte, dnes je pondělí 06. únor 2023

Nové zdroje Rigol DP2000 se třemi kanály

10.11. 2022 | Měření - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Ve společnosti RIGOL Technologies se nedávno pochlubili novou generací programovatelných, lineárních zdrojů napájení se stejnosměrným výstupem, které označují jako DP2000. Tato zcela nová stolní zařízení mohou přitom nabídnout tři plně izolované kanály (32 V/3 A, 32 V/3 A a 6 V/5 A, resp. 10 A) s možností automatického, interního sériového či paralelního propojování a také intuitivní rozhraní řešené formou dotykového panelu s úhlopříčkou 4,3 palce.

Systém rovněž počítá s vyšším rozlišením pro měření malých proudů, kdy bude rozlišení 1 mA na ampérovém rozsahu po automatickém přepnutí na nový 10mA rozsah dosahovat již jednoho mikroampéru, což ocení zejména vývojáři pracující na zařízeních internetu věcí, nositelných technologiích apod. s nízkým odběrem. Za zmínku stojí též malé rušení na výstupu a zvlnění pod 350 µVrms nebo např. vysokorychlostní funkce pro generování libovolného výstupu, kdy laboratorní zdroj v režimu „Arbitrary“ uvažuje až 512 bodů s dobou setrvání již od jedné milisekundy, zatímco jsme schopni dále editovat průběhy, jako jsou sinus, obdélník, lineárně rostoucí funkce, pulzy nebo též schodové funkce.

Více informací najdete v celé zprávě RIGOL Introduces DP2000 Linear DC Power Supply Providing Low Current Measurements and Improved Output Speed.

robenek@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik