česky english Vítejte, dnes je pondělí 06. únor 2023

Napěťový dělič Hioki nezastaví kilovolty ani megahertzy

01.12. 2022 | Měření - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

V elektronice se toho uplatní opravdu mnoho – násobiče napětí, ale mnohem častěji též napěťové děliče, které budou mít nyní nezastupitelnou roli též v oblasti měřicí a testovací techniky. Bude ovšem záležet, co přesně od nich očekáváme. Jednoduché zapojení se dvěma obyčejnými rezistory tak může velmi rychle vystřídat důmyslné řešení vysokonapěťového děliče, který již bude coby více než dvoukilogramové zařízení napájený ze sítě a v součinnosti s analyzátorem výkonu tak může obsluze nabídnout precizní informace o amplitudách, které již nejsme s analyzátory schopni běžně rovnou zpracovat, nebo tak s různými rozdílovými sondami či transformátory sice činíme, ovšem za cenu nepřesných výsledků a s problematickou opakovatelností.

Firma Hioki na tomto poli nyní přichází přesně s takovým řešením v podobě precizního děliče VT1005 zvládajícího až 5 kV nebo také měření v pásmu do 4 MHz (na stránkách DPS Elektronika od A do Z jsme k výrobcem dále doporučené měřicí technice psali též Analyzátory výkonu PW8001 od Hioki s osmi vstupy, příp. i Dalších 14 proudových čidel k analyzátorům výkonu PW8001).

Více informací již najdete v celé zprávě Evaluating inverter efficiency in high-voltage circuits while accommodating widespread adoption of SiC power devices.

robenek@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik