česky english Vítejte, dnes je čtvrtek 08. červen 2023

Termokamer Boson+ je nyní ještě víc

11.05. 2023 | Měření - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Termokamery patří k neobyčejně důležitým zařízením a je proto logické, že je budou výrobci měřicí a testovací techniky nabízet i v celé řadě různých provedení, která se navíc dále rozrůstají. Podobně jako ve společnosti Teledyne FLIR, která je součástí Teledyne Technologies. Známý výrobce se totiž v dubnu pochlubil rozšířením produktové řady modulů termokamer Boson+ čítající několik desítek kompaktních modelů, nyní i s rozlišením 320 x 256 bodů. Pro všechna rozlišení zde bude rovněž k dispozici měření teploty u každého z pixelů, stejně jako rozhraní CMOS či MIPI.

S takovými možnostmi, včetně teplotní citlivosti 20 mK, nebo méně, se řada Boson+ pasuje do role nejcitlivějších kamer LWIR na trhu. Využití najde v oblasti UGV, UAS, automobilovém průmyslu, nositelné elektronice, zabezpečovací technice, v příručních zařízeních apod. Systém vyrobený v USA počítá s velikostí pixelů 12 mikronů a jinak nabídne i rozlišení 640 x 512 bodů, to vše v pouzdrech optimalizovaných z pohledu SWaP.

Více informací najdete v celé zprávě Teledyne FLIR Adds New Boson+ Thermal Resolution Options, Radiometry, and MIPI Interface Simplifying Embedded System Integration.

robenek@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik