česky english Vítejte, dnes je sobota 17. duben 2021

Bezdrátové produkty a systémy členů IQRF Alliance na Light + Building 2016

22.03. 2016 | Aktuální zprávy
IQRF_logo.png

IQRF Alliance prezentovala mimo jiné také nové produkty svých členů na veletrhu Light + Building 2016. Na stánku aliance byly představeny nové bezdrátové produkty a hotová řešení členů aliance. Návštěvníci jevili o tyto již připravené hotové systémy velký zájem. Uvádíme pár příkladů za všechny.

Firma Devtech M2M z Indie prezentovala svá moderní světla. Renomovaná indická společnost je zaměřena na výzkum a inovační technologie vedoucí k energetické účinnosti. „Automatizace osvětlení napomáhá k ovládání, kontrole a zajišťování efektivního využití rozsáhlých sítí světel v interiérech i v našich městech. Využívejme elektrickou energii a technologie samotné jako nástroj pro šetrné hospodaření s energií, " uvedl Vinod Jadhav, generální ředitel společnosti Devtech M2M.

Slovinský výrobce alarmů Alarm2GSM představil ucelený systém WiCOM - dokonalé domácí a průmyslové řešení pro automatizaci budov. Celý systém obsahuje vstupní interkom, ovládání vstupních míst, domácí automatizaci a ochranu proti požárům či vloupání. „Jedná se o snadno použitelný modulární systém s rychlou a jednoduchou montáží. WiCOM je založen na mobilní síti 2G / 3G bez nutnosti LAN, " dodal Tomaz Hribar z Alarm2GSM.

Firma Protronix z České republiky prezentovala především novou řadu čidel kvality vzduchu. Čidla jsou určena ke sledování kvality vzduchu v interiérech. Měří oxid uhličitý, relativní vlhkost, VOC a teplotu v různých kombinacích. V portfoliu firmy jsou také řídící jednotky pro ventilační a rekuperační jednotky, regulátory teploty pro vzduchotechniku, regulátory teploty pro sauny, infra-kabiny, regulátory pro solární ohřev a podobně. „Našim zákazníkům nabízíme také zakázkový vývoj a výrobu průmyslové elektroniky, regulace a řízení šité na míru, jednoduchá a promyšlená řešení s intuitivním a uživatelsky příjemným ovládáním a s velmi dobrým poměrem cena výkon,“ sdělil ředitel firmy Miloš Žáček.

Velice zajímavá byla také prezentace významné německé firmy BJB GmbH & Co.KG. Přední výrobce automatizačních systémů v rámci svého cca 600m2 velkého stánku představil také nová bezdrátová světla s DALI protokolem. Bezdrátová technologie IQRF byla do světel začleněna za dva měsíce. "Díky IQRF Allianci a podpoře firmy MICRORISC jsme byli schopni projekt připravit právě včas pro výstavu. Jsme vděčni za rychlou a skvělou spolupráci k dosažení tohoto cíle. Bylo příjemné spolupracovat s profesionály," řekl Markus Spiekermann, vedoucí sekce wireless v BJB GmbH & Co.KG.

Celkově byla prezentace IQRF Alliance na veletrhu úspěšná. “Veletrh Light + Building byl pro nás skvělou příležitostí, kterou jsme náležitě využili. Jsme rádi, že jsme se ho zúčastnili. Získali jsme tak skvělou zpětnou vazbu a získali mnoho zajímavých příležitostí pro naše členy,” doplnil ŠimonChudoba, jednatel IQRF Alliance.

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik