česky english Vítejte, dnes je neděle 04. červen 2023

Ochrana dat může znamenat i jejich smazání. S obvody MAX víte kdy

18.02. 2019 | Aktuální zprávy
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Společnost Maxim koncem ledna představila dvojici obvodů MAX36010 a MAX36011 zajišťujících ve světě internetu věcí ochranu pro ukládané citlivé informace. Nemusíme být žádnými odborníky na bezpečnostní řešení, a přesto s nimi dokážeme jednoduše navrhnout robustní detekci pro případ neoprávněného zásahu, dále pak šifrovat a také zajistit logicky i fyzicky chráněné bezpečné úložiště dat.

Návrh s těmito obvody však nebude pouze o vysoké úrovni zabezpečení. Snadno je totiž zapracujeme v libovolné fázi vývoje. A nejen to. Pokud se pro ně rozhodneme až později, nemusíme ani tak vůbec měnit platformu, jen abychom se jim přizpůsobili. Dohlížecí prvky, nebo chcete-li supervisory, zde prostřednictvím generátoru TRNG vytváří klíče, které jsou pak uloženy v bateriově zálohované paměti typu RAM společně s certifikáty a dalšími citlivými daty. Při odhalení nepovolené manipulace tak dochází k jejich smazání. Struktury podporují šifrovací funkce typu 3DES, AES, RSA nebo též ECDSA, příčemž systém vyhovuje požadavkům PCI (Payment Card Industry) a FIPS140-2, úroveň 3 a 4.

2

Více v celé zprávě Maxim’s Highly Integrated, Single-Chip Security Solutions Offer Simple Implementation While Safeguarding Sensitive IoT Data.

robenek@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik