česky english Vítejte, dnes je pondělí 08. březen 2021

80V tranzistory a rezistory patří k sobě. S pouzdry SOT i v autě

22.02. 2021 | Vývoj - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Ve společnosti Nexperia začátkem roku představili vůbec první rodinu 80V tranzistorů typu RET s vlastními rezistory (Resistor-Equipped Transistor). Nové součástky mohou nyní nabídnout dostatečnou rezervu v zapojeních, která jsou v automobilovém průmyslu, příp. i řadě dalších aplikací, napájena ze zdroje 48 V a běžně tudíž vystavována obrovským provozním špičkám nebo pulzům, které již mohly být pro předchozí 50V součástky „smrtící“.

Aby mohly prvky RET šetřit místem a snižovat výrobní náklady, nabízí v rámci stejného pouzdra pro tranzistor, SOT23 (Ptot = 250 mW) či SOT323 (Ptot = 235 mW), další dva rezistory. A nejen to. Jak vyplývá z přiloženého obrázku, vývojáři dostávají do rukou také duální variantu se dvěma tranzistory a čtveřicí rezistorů. Zde již uvažujeme pouzdra typu SOT363 a celkové zatížení 350 mW. K dispozici je dohromady více než 40 součástek. Na stránkách DPS Elektronika od A do Z jsme psali též Budiče LED Nexperia. Do auta až s 250 mA.

ret

Více informací najdete v celé zprávě Nexperia leads with industry’s first 80 V RETs for 48 V automotive and other higher voltage bus circuits.

robenek@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik