česky english Vítejte, dnes je středa 06. červenec 2022

dToF znamená i více zón a smysluplnější výstupy

10.01. 2022 | Vývoj - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Skupina ams OSRAM koncem roku rozšířila svou nabídku modulů dToF o tři nové součástky navržené pro detekci většího počtu předmětů ve více zónách se širším záběrem FoV a také s prodlouženým dosahem. Snímače typu dToF (direct Time-of-Flight) se z pozice klíčové technologie uplatní v řadě aplikací, např. v systémech LDAF (Laser Detect Autofocus) u chytrých telefonů, při vyhodnocování přítomnosti uživatelů, třeba u osobních počítačů, v rámci LiDARů (Light Detection and Ranging) v průmyslu či automatizaci apod.

Multizónové součástky TMF8820, TMF8821 a také TMF8828, zde až v provedení 8x8, od ams OSRAM pak svou detekční oblast rozdělují na několik částí tak, aby dokázaly vytěžit ještě více kvalitnějších informací a v případě autonomních robotů např. zavčas reagovat na možné překážky. Vývojáři přitom dále těží z kompaktního provedení a zároveň i předpokladů pro jednoduché zapracování nových modulů, které v rámci jediného prvku spojují zdroj záření se snímačem a také potřebnou optikou.

Více informací najdete v celé zprávě Precise distance measurement – ams OSRAM launches world’s smallest multi-zone dToF modules.

robenek@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik