česky english Vítejte, dnes je úterý 03. říjen 2023

IPD znamená napájet inteligentně. Na malé ploše a třeba i v autě

13.02. 2023 | Vývoj - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Moderní automobily jsou plné elektroniky a výrobci součástek musí na takový trend pochopitelně reagovat. Aktuálně je na řadě opět firma Renesas Electronics, která v lednu představila nový obvod IPD (Intelligent Power Device) určený do náročných podmínek automobilového průmyslu. Jeho smyslem zde bude bezpečně a také flexibilně řídit distribuci napájení ve vozidlech, zatímco dále reaguje na požadavky elektrických, resp. elektronických architektur E/E nové generace.

Novinka nese označení RAJ2810024H12HPD a výrobce ji nabízí v malých pouzdrech typu TO-252-7, kde také umí v porovnání s tradičními prvky TO-263 zmenšit zastavěnou plochu na desce přibližně o čtyřicet procent. K tomu se dále přidává funkce pokročilé detekce proudu, která umožňuje s vysokou přesností zaznamenat nestandardní situace, jako jsou třeba nadproudy. Vzhledem k tomu, že obvody skupiny IPD něco takového sledují rovněž při nízkém zatěžování, mohou vývojáři navrhnout přesné a spolehlivé systémy řízení napájení, kterým neuniknou ani ty nejmenší abnormality.

Více informací najdete v celé zprávě Renesas’ New Automotive Intelligent Power Device Enables Safe and Flexible Power Distribution in Next-Generation E/E Architectures.

robenek@dps-az.cz

Partneři

https://eipc.org/
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik