česky english Vítejte, dnes je úterý 03. říjen 2023

Driver AS1121 pro zobrazování pomocí LEDek

Společnost austriamicrosystems (AMS), firma s vedoucím postavením v návrhu a výrobě výkonových analogových integrovaných obvodů, představila nový obvod AS1121 pro zobrazování pomocí LED diod. AS1121 je 30V, 40mA, 16kanálový LED driver s 12bitovou PWM (modulace šířkou impulzu), bodovou korekcí a diagnostikou. Ve srovnání s alternativními systémy snižuje obvod AS1121 díky 30V napájecímu napětí pro LED počet externích podpůrných komponentů a lze ho proto použít přímo se zdroji 24 V (nebo zdroji s napětím vyšším).

Driver AS1121 pro zobrazování pomocí LEDek 1.jpg

Obr. 1 Blokové zapojení AS1121

LED driver AS1121 byl navržen tak, aby splňoval požadavky kladené na prvotřídní videostěny s LED, kde je nutná vynikající kvalita obrazu. Obvod lze použít také k LED podsvícení v monitorech a televizorech nebo ke generování vzorů prostorových světelných vzorů. Obvod AS1121 disponuje 6bitovou bodovou korekcí pro plnokrevné LED zobrazení např. na zobrazovacích panelech na stadionech, exteriérových a interiérových poutačích, zobrazovacích jednotkách pro veřejnou dopravu, pouličních ukazatelích a videostěnách s LED.

AS1121 je 16kanálový LED driver s konstantním odtékajícím proudem. U každého ze 16 kanálů lze pomocí PWM na kmitočtu 10 MHz individuálně nastavit úroveň jasu ve 4 096 krocích stupnice šedé (což se rovná 6,8 miliardám barev), bodová korekce (64 kroků) s konstantním odtékajícím proudem. Obvod bodové korekce upravuje typické odchylky jasu LED na každém kanálu. Obvody řízení úrovně stupnice šedé a bodové korekce jsou přístupné prostřednictvím sériového rozhraní kompatibilního s SPI. Maximální proudová hodnota všech 16 kanálů se nastavuje jediným externím odporem. Funkce detekce přerušení LED indikuje poškozenou nebo odpojenou LEDku na jednom nebo několika výstupech. K dalším funkcím patří signalizace přehřátí a kontakt výpadku napájení, který může přepínat LED driver AS1121 do pohotovostního režimu 40 nA.

16kanálový LED driver AS1121 disponuje funkcemi potlačení rušení, které umožňují snadnější tvorbu citlivých LED aplikací. Aby nedocházelo k vysokým nárazovým proudům, obvod AS1121 nabízí také řízení výstupního zpoždění ve skupinách po 4 kanálech. Řízené zpoždění umožňuje dosažení nejlepší kvality obrazu i v nejkratších cyklech PWM a omezuje proudové špičky, které někdy generují slyšitelné rušení na kondenzátorech. Pro mimořádně citlivé aplikace EMI lze ve výrobě naprogramovat časové intervaly náběhu a doběhu.

Rene Wutte, marketingový manažer pro osvětlovací produkty společnosti austriamicrosystems, uvedl: „Displeje špičkové kvality poskytují vysoké úrovně hloubky barev a jasu, vysoké obnovovací kmitočty a mimořádné kontrastní poměry, takže je lze používat v exteriérech, zejména na plném slunečním světle. Velmi důležitým faktorem pro optimalizaci nákladů na údržbu a k zajištění vysoké obrazové kvality je dále funkce detekce chyb LED. LED driver AS1121 umožňuje dosažení všech výše uvedených požadavků při vynikajícím poměru cena/výkon.“

Integrovaný LED driver AS1121 je kompatibilní s předešlou verzí obvodu AS1112 a lze ho používat se stejným softwarem. Je umístěn v 32pinovém pouzdře 5×5 mm TQFN. Pracuje s napájením od 3,3 V a v prostředí s teplotou od –40 do +85 °C.

www.austriamicrosystems.com

Partneři

https://eipc.org/
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik