česky english Vítejte, dnes je čtvrtek 04. červen 2020

Postřehy z embedded world Exhibition&Conference 2014

V letošním roce zaznamenal veletrh embedded world Exhibition&Conference rekordní počet návštěvníků – 26 688 (v loňském roce byla návštěvnost 22 547). Na veletrhu se prezentovalo celkem 856 vystavovatelů z 35 zemí světa. Vysoká míra spokojenosti návštěvníků dokazuje, že si tento mezinárodní veletrh vybudoval pevnou pozici na poli embedded systémů a potvrdil, že je skutečně akcí pořádanou profesionály pro profesionály. V rámci doprovodného programu se uskutečnily také dvě významné konference: „the embedded world Conference“ a „the electronic displays Conference“, které přilákaly více než 1 500 účastníků.

Nejen doprovodné akce, ale vůbec celý průběh veletrhu silně akcentoval téma Internetu věcí (Internet of Things), respektive s ním spojenou problematiku jeho bezpečnosti, na jejíž závažnost a důležitost poukázala například nedávná aféra Edwarda Snowdena. Průběh veletrhu ukázal, že vývojáři embedded systémů berou tuto problematiku velmi vážně a věnují jí velkou pozornost.

Obr. 1

Hned první den konání veletrhu proběhlo předávání cen embedded Award 2014, a to ve třech soutěžních kategoriích:

Hardware

1. místo: ARM Limited (ARMv8-R architecture)

2. místo: Analog Devices (ADSP-CM40x Mixed Signal Processor)

3. místo: TTTech Computertechnik AG (TTE – Switch Core Board)

Software

1. místo: QNX Software Systems GmbH (QNX Acoustics for Active Noise Control)

2. místo: SYSGO AG (PikeOS ™)

3. místo: MICRORISC s. r. o. (DPA – Direct Peripheral Access within Wireless Technology IQRF)

Nástroje

1. místo: solvertec GmbH (Debug!t –Automated Debugging for Chip Design)

2. místo: iSystem AG (Bluetooth Debugger for Embedded Software Development and Test)

3. místo: IEL Elektronik-System GmbH (embedded|webGUI – The universal web-based user interface for embedded systems)

Poslední den veletrhu proběhl již pátý ročník akce „embedded world STUDENT DAY“, v jejímž rámci měli studenti vysokých škol možnost si nejen prohlédnout veletrh a získat přehled o nejnovějších trendech v oboru, ale navíc absolvovat speciální odborný přednáškový program a také se setkat se zástupci významných společností, hledajících mladé talenty. Studenti tak získali své první cenné profesní kontakty a někteří i následné pracovní uplatnění. Akce se zúčastnilo více než 1 000 studentů vysokých škol z Německa, Rakouska a poprvé také 60 studentů z České republiky.

Cestu českých studentů na embedded world Exhibition& Conference 2014 organizovalo nakladatelství elektrotechnické literatury FCC PUBLIC ve spolupráci s Českomoravskou elektrotechnickou asociací ElA. Možnost účasti získali studenti škol, které jsou členy této asociace: FEKT VUT v Brně a FEL ČVUT v Praze. Partnerem byl náš časopis DPS Elektronika od A do Z a firma STUDENT AGENCY.

Vrcholem přednáškového programu, nejenom pro studenty, byla prezentace na téma „Free software, free hardware and other direct actions for a free world“ Jacoba Appelbauma, internetového experta a autora projektu „TOR“. Diskutoval o odpovědnosti nás všech, pokud jde o vývoj moderních technologií a bezpečnost internetu.

Další ročník embedded world Exhibition& Conference 2015 se bude konat 24.−26. února 2015 opět v Norimberku.

http://www.embedded-world.de/en/

Partneři

eipc
epci
imaps
papouch
ep
mikrozone
mcu
projectik