česky english Vítejte, dnes je úterý 06. červen 2023

Silicon Laboratories uvádí Ember ZigBee s integrovaným ARM Cortex M3

Firma Silicon Laboratories má mnohaleté zkušenosti s vývojem a výrobou integrovaných obvodů pro bezdrátové aplikace ve frekvenčním pásmu pod 1 GHz. V odvětví bezdrátové komunikace patří zcela jistě mezi špičku na světovém trhu. Nyní přichází s integrovanými obvody pracujícími v pásmu 2,4 GHz. Jedná se o nové obvody standardu ZigBee.

Silicon Laboratories uvádí Ember ZigBee s integrovaným ARM Cortex M3

Pro ZigBee jsou u Silicon Labs k dispozici zatím dva integrované obvody tvořící rodinu s názvem Ember ZigBee. První z nich nese označení EM351. Jedná se o obvod s vysokou hustotou integrace. Na jednom čipu se nachází programovatelný a výkonný procesor ARM Cortex M3, komunikační obvod standardu IEEE 802.15.4, 128 kB Flash, 12 kB RAM a EmberZNet PRO síťový protokol s podporou množství ZigBee PRO funkcí. Druhým integrovaným obvodem z této nové rodiny je EM357, který je velmi podobný, ale má větší flash paměť pro uživatelský program – konkrétně 192 kB.

Díky vysoké integraci dokáží integrované obvody rodiny Ember velmi zrychlit, zjednodušit a v neposlední řadě i zlevnit vývoj a výrobu bezdrátových ZigBee aplikací. Procesor s jádrem ARM Cortex M3 pak dokáže uspokojit i náročnější aplikace. Protokol EmberZNet PRO je odvozen z mnohaletých zkušeností výrobce a řady testů v různých prostředích, zajišťuje výrazné navýšení spolehlivosti přenosu a i zjednodušení vývoje řídicího software.

Podrobnější informace získáte u distributora, společnosti HT-Eurep Electronic, případně na www.silabs.com.

HT-Eurep Electronic

Světova 9 180 00 Praha 8, tel. 266 313 053, fax. 284 810 202

www.hte.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik