česky english Vítejte, dnes je pátek 31. březen 2023

Analog Devices nabízí procesory s nejvyšším poměrem rychlost/cena pro průmyslové aplikace

Procesory Blackfin® BF50x s integrovanými A/D převodníky a s cenově dostupnými vývojovými prostředky dosahují ve své třídě nejvyšší přesnosti a energetické účinnosti v oblasti průmyslového řízení a pokročilých výkonových aplikací a přinášejí bezkonkurenční hodnotu.

Firma Analog Devices představila nejnovější produkty z rodiny Blackfin® pro konvergované aplikace spojující digitální zpracování signálu a řízení procesů – procesory řady Blackfin® BF50x. S výkonem až o 100 % vyšším než jakého dosahují konkurenční, cenově srovnatelné procesory s integrovanými A/D převodníky a pamětí flash, umožňují procesory řady BF50x konstruktérům dosahovat významného přínosu v oblasti převodu signálu a výpočetní přesnosti s využitím pokročilých technik řízení, jež zvyšují energetickou účinnost průmyslových aplikací. Výrobce rovněž představil pro řadu BF50x novou cenově dostupnou vývojovou sadu EZ-KIT Lite® jako cenově výhodný odrazový můstek pro zahájení práce s procesorem.

Blackfin BF50x dosahují výkonu procesorů pracujících s hodinovým kmitočtem až 400 MHz, avšak při pořizovacích nákladech odpovídajících kategorii procesorů pro hodinové kmitočty 150 až 200 MHz, čímž rozšiřují pole použití nejvýkonnější technologie pro řadu dalších aplikací, včetně těch, jejichž úlohy až doposud vykonávaly mikrokontroléry nejvyšší třídy. Tento získaný prostor ve výkonu umožňuje konstruktérům dosahovat vyššího stupně funkčnosti systému i jeho přesnosti díky dokonalejším algoritmům, stejně jako vyšší pružnosti při optimalizaci systémového rozhraní a řídících parametrů. Konstruktéři mohou také využít vyspělejších softwarových nástrojů a knihoven pro vytváření kódu, což přispívá ke zkrácení vývojového cyklu a rychlejšímu uvádění výrobků na trh, aniž by bylo třeba dělat kompromisy ve výkonu s ohledem na pořizovací náklady procesoru.

Analog Devices nabízí procesory s nejvyšším poměrem rychlost-cena pro průmyslové aplikace

Procesory BF50x představují kombinaci standardního průmyslového rozhraní s velmi výkonným jádrem a díky tomu lze aplikace vytvářet rychle a rentabilně bez použití nákladných vnějších součástek. Ve variantě s integrovaným dvojitým 12bitovým A/D převodníkem s postupnou aproximací pro dosažení vyšší přesnosti převodu dat a pamětí flash 4 MB umožňují procesory Blackfin BF50x minimalizovat počet vnějších součástek a snížit tím celkové systémové náklady.

Význačné vlastnosti

Nejvýkonnější signálový procesor s integrovaným A/D převodníkem

Žádný jiný signálový procesor s integrovaným A/D převodníkem se nevyrovná výkonu 400 MHz procesorů Blackfin BF50x. S dvojitým A/D převodníkem s postupnou aproximací integrovaným s BF506F zhodnocuje Analog Devices vynikající zkušenosti v oblasti špičkové technologie A/D převodníků k dosažení dvojnásobné hodnoty efektivního rozlišení ve srovnání s jinými signálovými procesory s integrovanými 12bitovými A/D převodníky, jmenovitě 11,5 efektivních bitů (ENOB). Tato vlastnost charakterizuje Blackfin BF506F jako ideální řešení pro aplikace jako jsou výkonové měniče, zdroje nepřerušitelného napájení (UPS), servo-ovládání a řízení motorů. Řada Blackfin BF50x taktéž zavádí nový periferní obvod do portfolia Blackfin, modul řízení A/D převodníku, jenž představuje nenákladný prostředek k synchronizaci vzorkování A/D převodníku s vnějšími událostmi.

Nový standard pro průmyslové aplikace

Procesory Blackfin BF50x vybavují konstruktéry výkonem, jehož je třeba k vývoji přesnějších a energeticky účinnějších systémů průmyslového řízení a automatizace s využitelností pokrývající oblast od výkonových měničů, UPS, řízení výkonu a pohybu až po inteligentní měřicí a pokročilé senzorické aplikace, včetně měření spotřeby elektřiny, průtoku a výšky hladiny.

Vyšší výkon pro dokonalejší systémovou optimalizaci

Rezerva ve výkonu, kterou procesory řady BF50x poskytují, umožňuje použití moderní teorie řízení a matematiky v pokročilém systémovém modelování. Výsledkem je optimální výkon a účinnost řízení mnoha systémů pracujících v reálném čase. Konstruktéři budou používat procesory Blackfin BF50x k získání přesnějšího řízení (tzn. pohyb), vyšší účinnosti (tzn. spotřeba), vyšší spolehlivosti (tzn. kvalita napájení) a více možností (tzn. komunikace po elektrovodné síti).

Nezávislé potvrzení vedoucího postavení z hlediska poměru výkon/cena

Výsledek hodnocení DSP Kernel Benchmarks™ úřadu Berkeley Design Technology, Inc. umisťuje signálový procesor Blackfin BF504 před všechny ostatní konkurenční procesory hodnocené z hlediska poměru rychlost/1 USD prováděných u procesorů s pevnou desetinnou čárkou.

Nový cenově dostupný vývojový prostředek

Vývojové prostředky k signálovým procesorům Blackfin BF50x obsahují vývojovou sadu s prostředím VisualDSP++®. Analog Devices také nabízí emulátor BlackfinADZS-ICE-100B, v němž dostávají konstruktéři do rukou komplexní vývojovou platformu, která je cenově dostupným prostředkem k zahájení práce s procesory řady BF50x.

Rodina BF50x zahrnuje signálový procesor BF504, typ BF504F s integrovanou pamětí flash a BF506F s integrovanou pamětí flash a A/D převodníkem.

Více informací poskytne Amtek spol. s r. o.

Vídeňská 125, 619 00 Brno, tel. 547 125 560, fax 547 125 556

Borského 989/1, 152 00 Praha 5, tel. 251 681 111–13, fax 251 681 114

www.amtek.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik