česky english Vítejte, dnes je pátek 31. březen 2023

Lattice – 90 referenčních návrhů pro MachXO a ispMACH 4000ZE PLD

Společnost Lattice Semiconductor vydala více než 90 referenčních návrhů, optimalizovaných pro systémy MachXO a ispMACH 4000ZE PLD.

Referenční návrhy umožňují rychlý a efektivní návrh a nasazení běžně používaných funkcí jako jsou obecné I/O expandéry, I2C sběrnice master/slave, LCD řadič a SD Flash řadič. Dále je k dispozici řada dalších rozhraní, užívaných v různých aplikacích, včetně spotřebitelských a komunikačních, dále pak z oblasti výpočetní techniky, průmyslových a lékařských trhů. Referenční návrhy, které jsou dodávány spolu s kompletní dokumentací a zdrojovým kódem, jsou plně modifikovatelné a návrhářům umožňují snížit dobu návrhu, zvýšit produktivitu a samozřejmě i urychlit uvedení produktu na trh. Každý referenční návrh je složen z kompletní dokumentace, dostupné spolu se zdrojovým kódem HDL (Verilog nebo VHDL) a tzv. „test benches“. Většina z nich je navíc dostupná pomocí již předimplementovaných a validovaných obvodů Lattice Semiconductor na snadno dostupné vývojové kity.

Uvedené referenční návrhy jsou validovány s pomocí MachXO Mini Development Kit, což představuje snadno použitelnou a levnou platformu, urychlující práci s obvody MachXO PLD. Jde o optimalizaci ovládání, včetně I/O expandérů, úpravy napěťových úrovní či tzv. Power-UP sekvencování po zapnutí obvodu.

Návrháři mohou s použitím Mini System on- Chip (SoC mini) připravit doslova během pár minut komunikaci prostřednictvím sběrnic I2C, SPI a/nebo UART. Navíc je možné použít i 8bitové mikrokontroléry LatticeMico8, vynikající svou nízkou spotřebou energie v klidovém stavu.

Jako možnou alternativu mohou návrháři, cílení na aplikace malého výkonu použít referenční návrhy, optimalizované pro obvody rodiny ispMACH 4000ZE. Ty byly plně testovány a ověřeny s pomocí ispMACH 4000ZE Pico Development Kit, bateriově napájené, levné platformy, určené pro urychlení vývoje s obvody ispMACH 4000ZE CPLD. Pomocí nahraného systému ispMACH 4000ZE Pico Power, mohou návrháři snadno a rychle otestovat I2C Master rozhraní a LCD řadič.

Rovněž je v ispMACH 4000ZE připraven embedded oscilátor/časovač, využitelný ve vlastních projektech s použitím volně dostupných referenčních návrhů a zdrojových kódů.

www.pandatron.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik