česky english Vítejte, dnes je sobota 04. prosinec 2021

Český GSM nástěnný alarm FLAJZAR

Firma FLAJZAR představila na letošním veletrhu AMPER zajímavou novinku. Zcela kompaktní pohybový detektor s integrovanou GSM částí, záložním akumulátorem a RF přijímačem. Tedy kompletní GSM alarm v jednom čidle. Stačí vložit SIM kartu, umístit na zeď pomocí otočného kloubu a připojit přiloženou nabíječku – jako u mobilního telefonu. To zvládne snad každý svépomocí.

Český GSM nástěnný alarm FLAJZAR 1

Ideální pro zabezpečení nenáročných prostor, chat, chalup, garáží, zahradních chatek, ale třeba i bytů a menších rodinných domů. Zkrátka použitelný všude tam, kde se nevyplatí, nebo prostě jen nechce použít složitý a drahý zabezpečovací systém, nebo naopak levnou sadu dováženou z Číny.

Díky atraktivním tarifům určeným právě pro zabezpečovací a ovládací GSM techniku je i provoz velmi levný. Dá se říci, že provoz stojí jen to, co skutečně „provoláte”, resp. podle počtu odeslaných alarmových SMS zpráv a volání.

Český GSM nástěnný alarm FLAJZAR 2

Ovládat alarm můžete buď klíčenkami, nebo jednoduše pouhým prozvoněním, popřípadě SMS příkazy. Při detekci neoprávněného pohybu v prostoru je ihned odeslána SMS zpráva, popřípadě provedeno alarmové volání. A to až na šest telefonních čísel. Na povolená čísla lze nechat posílat i tzv. servisní informace: neoprávněné naklonění čidla (alarm má integrován tříosý akcelerometr), otevření krytu (tamper), porucha dobíjení záložního akumulátoru, nízký stav napětí záložního akumulátoru, automatická stavová zpráva v nastavený den a čas.

Prostřednictvím USB portu je možné snadno alarm nakonfigurovat. S jednoduchým a přehledným programem to lze zvládnout za pár desítek vteřin.

Čtenáře DPS by mohlo zajímat i vnitřní řešení. Veškeré komponenty najdeme na jednom plošném spoji. Jsou zde integrovány dvě antény: zajímavá, vícevrstvá keramická GSM anténa v SMD provedení i anténa 434 MHz pro příjem signálu z klíčenek. Napájení je řešeno nabíjecím obvodem s funkcí Power-Path Management, která významným způsobem prodlužuje životnost záložního akumulátoru. Samotný PIR detektor pohybu je osazen signálovým procesorem s analýzou signálu, což přispívá k vysoké odolnosti proti RF rušení a odolnosti proti falešným poplachům. Přijímač 434 MHz je řízen krystalem bez cívky v oscilátoru. Na plošném spoji najdeme ještě tříosý akcelerometr, který detekuje případnou manipulaci s čidlem, pokus o jeho naklonění a vychýlení z hlídané zóny. Otevření krytu je detekováno mikrospínačem. Na plošném spoji je i zvukový měnič pro akustickou kontrolu aktivace a deaktivace čidla při příchodu a zejména odchodu z prostoru.

Filozofie firmy FLAJZAR, která je v poslední době vnímána, je vyrábět jednoduché věci. Odklonit se od množství nedokonalých a složitých výrobků, kterými je trh skutečně přesycen. Odklonit se od dnešní přetechnizované doby a nabízet jednoduchá řešení. GSM nástěnný alarm FLAJZAR je právě jedno z těch zařízení, které se snaží vyplnit mezeru na trhu a nabízí kompaktní a cenově přijatelné zabezpečovací zařízení pro každého. Snadno a rychle zabezpečit libovolný prostor bez nutnosti drahé montáže.

Další informace a fotografie najdete na www.flajzar.cz.

Výrobek se připravuje do prodeje na letošní léto. Prodejní cena byla stanovena na 2 990 Kč vč. DPH.

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik