česky english Vítejte, dnes je čtvrtek 09. prosinec 2021

Panasonic FP-XH: Kompaktní PLC s vestavěným řízením pohonů

DPS 3/2018 | Součástky - články
Autor: Panasonic Electric Works

Nové FP-XH je kombinací kompaktního odolného programovatelného automatu (PLC) a systému pro řízením pohybu. CPU má 16 digitálních vstupů/výstupů + 4 vysokorychlostní vstupy navíc. PLC lze rozšířit o jednotky Panasonic z řady FP0R a FP-X.

Panasonic

FP-XH je dodáváno s elektronickou spojkou, vačkou a převodovkou, stejně jako s funkcemi pro lineární a kruhovou interpolaci. Polohovací parametry lze nastavit v programu PMX Configurator pomocí profilů vaček. PMX Configurator je součástí programovacího softwaru FPWIN Pro 7. FP-XH využívá sběrnici pro řízení v reálném čase − prověřenou sběrnici RTEX (Realtime Express). Díky své vysoké přenosové a vzorkovací rychlosti je tato rychlá ethernet sběrnice zvlášť vhodná pro vysoce dynamické úlohy řízení polohy jedné a více os. Komunikace mezi Master a Slave prvky se pak děje v reálném čase. Montáž a připojení zařízení FP-XH je velmi snadné, smyčková kabeláž pak zajišťuje bezporuchový chod. Pro kabeláž pak bez problému postačí standardní kabely ethernet (Cat 5e, vzdálenost až 100 m mezi jednotkami).

Díky tomuto sběrnicovému systému se tak výrazně zvyšuje výkon a produktivita v aplikacích, které byly dosud řešeny pomocí tradičních programovatelných digitálních a analogových řadičů.

Spolu s řadami servomotorů MINAS A6N / A5N funguje FP-XH jako technologický upgrade pro aplikace s až osmi osami.

Řada MINAS A6 vyniká díky vysoce dynamickým servomotorům s nejmodernějšími technologiemi a velkým výkonem, přičemž si zachovává lehké a kompaktní provedení. Díky inovativní elektronice umožňuje řízení pohybu MINAS A6N přesné polohování. Speciální funkce a šířka pásma 3,2 kHz pomáhají redukovat vibrace. Standardní parametry jsou až 6 500 otáček za minutu a zpětná vazba je zajištěna 23bitovým přírůstkovým nebo absolutním enkodérem. Při řízení pohybu může dojít krátkodobě k dosažení 350% jmenovitého krouticího momentu.

Panasonic Electric Works Europe AG

Administrativní centrum PLATINIUM Veveří 111, 616 00 Brno

Tel.: +420 541 217 001, Fax: +420 54 1 217 101

http://www.panasonic-electric-works.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik