česky english Vítejte, dnes je neděle 17. říjen 2021

GPS lokalizační moduly Trimble

Společnost Trimble, celosvětový lídr v oblasti pokročilých lokalizačních řešení, se rozhodla posílit své evropské obchodní aktivity na území České republiky, Slovenska a Rakouska a uzavřela smlouvu o spolupráci, distribuci a technické podpoře GPS modulů Trimble s českou společností SECTRON s. r. o.

Tato firma vytvořila od svého založení v roce 1978 mnoho jedinečných řešení a její portfolio je založeno na více než 900 patentech. Osvědčené produkty Trimble používají zákazníci z více než 100 zemí světa po více než 30 let.

GPS moduly Trimble

GPS moduly Trimble

Bez názvu

GPS moduly Trimble Condor™

Rodinu GPS modulů Trimble Condor™ spojuje společná vlastnost, kterou je schopnost určit svou polohu i v prostředí s velmi slabým signálem. Moduly Condor se pyšní vysokou citlivostí, rychlým zaměřením polohy a vysokou frekvencí datového výstupu. Pro vývojáře jsou tyto moduly silným nástrojem pro snadnou integraci lokalizačních funkcí s minimálními nároky na plochu plošného spoje a napájení. Důležitou stránkou je také příznivá cena a dostupnost technické podpory.

Řada Condor zahrnuje moduly rozdílných rozměrových formátů a datových rozhraní.

Modul Condor C1011 skrývá velmi výkonné lokalizační schopnosti ve velmi malém prostoru. Velikost modulu je pouhých 10×11×2 mm, což z něj činí ideální volbu pro přenosné navigační přístroje. Je vybaven 36pinovým rozhraním LGA, které umožňuje automatické osazování s použitím široké škály pájecích past.

Condor C1216 a Condor C1722 jsou plně vybavené moduly s rozhraními UART i USB, detekcí připojení aktivní nebo pasivní antény. Rozměry modulů jsou 12×16×2 mm, resp. 17×22×2 mm. Díky pinové kompatibilitě s některými konkurenčními moduly otevírají zákazníkovi možnost alternativních dodávek a osvobozují jej od závislosti na jednom dodavateli.

Trimble pamatuje také na své dlouholeté zákazníky a důkazem jsou moduly Condor C1919 zpětně kompatibilní s velmi úspěšnými Trimble Copernicus® II stejně tak jako Condor C2626 zpětně kompatibilní s legendárním Lassen® iQ.

Moduly Condor lokalizují svou polohu s vysokou přesností a jsou ji schopny sledovat i při velmi nízké intenzitě signálu až –160 dBm. Typická spotřeba je pod 37 mA při použití 3,3 V napájení. Šířku výstupního signálu PPS lze nastavit v rozmezí 61 ns až 100 ms, což zajišťuje vysokou kompatibilitu a komfort při zpracování. Vysokou frekvenci datového výstupu, až 10 Hz, oceníte zejména v aplikacích s vysokou rychlostí nebo častými změnami směru.

Moduly Condor jsou schopny přijímat korekce ze všech hlavních světových systémů – SBAS (Satellite Based Augmentation System), WAAS (U.S. Wide Area Augmentation System) a EGNOS (European Geostationary Overlay Service). Rovněž podporují asistované GPS (AGPS).

Společnost SECTRON nabízí pro seznámení s těmito přijímači vývojové prostředí Condor GPS starter kit. Prostředí obsahuje všechny potřebné nástroje pro testování a vyhodnocování výstupů, vč. modulu GPS Condor, GPS antény, softwarových analytických nástrojů a dokumentace.

ACM – GPS moduly s integrovanou anténou

Pro snadnější nasazení nabízí Trimble GPS přijímače s integrovanou anténou – Antenna Compagnion Module (ACM).

Trimble Anapala™ ACM a Trimble Silvana™ ACM jsou postaveny na GPS přijímačích řady Condor nebo Copernicus ® II a keramickém bloku s kruhovou polarizací. Trimble Silvana™ ACM je navíc vybavena U.FL konektorem pro připojení externí antény a funkcí automatické detekce připojení externí antény.

Trimble Zelia™ ACM je miniaturním GPS přijímačem s konektorovým rozhraním a předurčen k tomu, aby byl do aplikace volitelně zapojen podle aktuální potřeby Vašich zákazníků. Unikátní PCB anténa má pouze o 3 dB nižší zisk než keramické antény jejich větších sester, ovšem díky lineární polarizaci a všesměrové charakteristice je modul schopen přijímat i liché odrazy GPS signálů nezávisle na umístění přijímače. Tento modul je velmi oblíben a široce nasazován v průmyslových PDA a komunikátorech pro sběr dat.

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik