česky english Vítejte, dnes je neděle 17. říjen 2021

Miniaturní zásuvné konektory a patice pro DPS s roztečí mezi póly 2,5 mm

Phoenix Contact rozšiřuje produktovou řadu miniaturních konektorů a svorek typ PTSM pro desky plošných spojů o dva nové zásuvné minikonektory. Jsou osazené zásuvnými pružinovými kontakty Push-In. Nová zástrčka typ PTPM pak usnadňuje zapojení slaněných vodičů až do průměru 0,34 mm2. Navzdory malým rozměrům lze vodiče připojit pouhým stiskem palce horní výklopné části konektoru, bez nutnosti odizolování vodičů a to díky novému zářezovému Pierce kontaktu. Proto je tento konektor ideální zejména pro rychlé propojení ethernetové kabeláže.

I přes své miniaturní provedení umí zásuvný konektor PTSM proudovou zátěž až 6 A a max. napětí 160 V. Zásuvné pružinové kontakty typu Push-In pak umožňují rychlé připojení pevných i slaněných vodičů až do průřezu 0,75 mm². U pevných vodičů pouze odstraníte izolaci a zasunete jej přímo do kontaktu v konektoru. V případě potřeby se vodič z kontaktu uvolní pomocí šroubováku.

Miniaturní zásuvné konektory a patice pro DPS s roztečí mezi póly 2,5 mm

Konstrukční výška obou typů konektorů i patic je pouhých 5 mm, což umožňuje konstrukci velmi plochých modulů a desek. Důraz je kladen hlavně na úsporu místa v aplikaci. Patice na desky plošných spojů jsou přizpůsobeny pro montážní proces SMT. Na deskách tak zaberou minimum místa a dodávají se v pásech na cívce.

Nabídku konektorů na DPS a průmyslových konektorů najdete na stánku P038 na veletrhu AMPER 2011 v Brně ve dnech 29. 3. – 1. 4. 2011. Registrací na stránkách www.phoenixcontact.cz získáte vstupenku na veletrh zdarma. Na veletrhu ELECTRON (12. – 15. 4. 2011) nás najdete na stánku 2B10 společnosti EPLAN ENGINEERING CZ s.r.o.

Phoenix Contact s. r. o.

tel.: +420 542 213 401

www.phoenixcontact.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik