česky english Vítejte, dnes je neděle 17. říjen 2021

Moduly pro snadnou realizaci dálkových bezdrátových přenosů

V nabídce firmy FLAJZAR najdete zajímavé moduly pro přenos až 6 povelů (stavů) bezdrátovou cestou na vzdálenost až 800 metrů. Nic se neprogramuje, vše je již od výrobce připraveno k okamžitému nasazení a rychlé realizaci spolehlivého přenosu v pásmu 868 MHz. Realizace dálkového ovládání s těmito moduly je skutečně otázkou několika minut. Pro větší variabilitu je možné pomocí propojek nastavit několik spínacích režimů.

Moduly pro snadnou realizaci dálkových bezdrátových přenosů

Popis jednotlivých modulů:

MTX1 – miniaturní modul vysílače o rozměrech 35×20 mm, napájení 3–12 V, klidový odběr proudu cca 3 μA (microAmper!), odběr proudu z baterie po dobu vysílání 14 mA, vysílací frekvence 868,35 MHz, modulace FSK, vf výkon +10 dBm (10 mW), reálný dosah ve volném prostoru min. 800 metrů. Vyráběn ve verzi s drátovou anténou nebo s konektorem SMA.

Šest vstupů, na které můžete připojit libovolná bezpotenciálová tlačítka, kontakty relé, optočleny... Pomocí propojek J1 a J2 možnost nastavení několika pracovních režimů (reakce na GND, reakce na změnu...).

MTX2 – modul se stejnými elektrickými parametry, rozdílem je napájení z knoflíkové baterie CR2032 (3 V). Bateriový držák je umístěn přímo na modulu. Rychlost realizace dálkového ovládání se tím ještě zjednodušuje a zrychluje. Rozměry modulu vč. bateriového držáku 45×27 mm.

MRX1 – malý přijímací modul sloužící jako protějšek k vysílacím modulům MTX. Rozměry 45×27 mm, výška součástek 15 mm. Napájení 7–24 V, klidový odběr proudu v přijímacím režimu 13,5 mA, frekvence 868,35 MHz, modulace FSK, citlivost přijímače –104 dBm. Výstupy jsou opatřeny výkonovým spínacím polem ULN2003A se spínacím proudem až 100 mA na výstup.

Snadnost a rychlost realizace je dále podpořena připojitelnými moduly vstupů a výstupů:

MOP6 – modul galvanického oddělení. Obsahuje šestici optočlenů. Snadno připojitelný k vysílacím modulům MTX1 a MTX2. Zajistí spolehlivé a bezpečné oddělení primárních obvodů od samotného vysílače. Ovládací napětí 5–24 V.

TER6 – modul s tlačítky a svorkovnicí. Tlačítka umožní snadné testování, svorkovnice pak jednoduché připojení bezpotenciálových vstupů k vysílacím modulům MTX1 a MTX2.

REM6 – modul šestice relé s výkonovými spínacími kontakty 250 V/5 A. Modul je určen pro připojení k přijímači MRX1. Umožní snadno realizovat výkonové spínání spotřebičů nebo galvanické oddělení od sekundárního obvodu. Napájení reléového modulu je 12 V.

Moduly MTX, MRX a expanzní moduly umožní konstruktérům realizovat rychle a snadno za velmi příznivou cenu dálkové ovládání, přenosy stavů nejrůznějších čidel a kontaktů a v neposlední řadě i jednoduchá zabezpečovací zařízení.

V nabídce dále najdete výběr antén pro frekvenci 868 MHz, úhlových i rovných, s konektory SMA.

Moduly budou k vidění i na veletrhu AMPER v Brně.

Podrobné informace najdete na stránce www.flajzar.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik