česky english Vítejte, dnes je neděle 17. říjen 2021

Nabídky firmy Fischer elektronik

DPS 2/2011 | Součástky - články
Autor: Fischer elektronik

Fischer elektronik přichází v oblasti malých aluminiových skříněk na trh s novou řadou čtyř pevných tubusových profilů doplněných čelními a zadními panely a příslušenstvím.

Obr. 1 Skříňky ET

Obr. 1 Skříňky ET

Tubus tvořící základ přístrojových skříněk může být doplněn odnímatelnými, bezšroubově uchycenými přírubami pro snadné upevnění. Speciální geometrie čelních a zadních panelů umožňuje jednoduchou instalaci foliových ovladačů a tastatur. Vodicí drážky v tělese tubusu zajišťují snadné vedení a upevnění desek tištěných spojů nebo dalších sestav elektronických či mechanických součástek. Tyto vodicí drážky jsou podle typu skříňky určeny, jak pro nenormované karty, tak i pro „Eurokarty“ o šíři 100 mm, popřípadě 220 mm. Vodorovné drážky jsou umístěny pravidelně v rozteči 2,54 mm.

Obr. 2 Skříňky TUF

Obr. 2 Skříňky TUF

Základní řada tubusů je vyráběna ve výškách 34 až 105 mm a hloubkách do 220 mm. Profily i panely lze obdržet samostatně a nebo jako kompletní skříňky s čely a spojovacím materiálem. V nabídce je i možnost provedení, které vyhovuje přísným normám elektrického i elektromagnetického krytí normy EMC. Splnění požadavků EMC zajišťují elektricky vodivé povrchy a letovatelná těsnění. Použitím těsnění jsou splněny i požadavky na těsnost – krytí až IP 54.

Obr. 3 Skříňky FR

Obr. 3 Skříňky FR

Všechny profily lze na přání zákazníka dále zpracovávat a opatřit různými otvory, v nabídce je i několik druhů povrchových úprav a barevného provedení. Při návrzích a realizaci různých konstrukcí je poskytována výrobcem bezplatná odborná pomoc.

Katalogové označení výrobků určuje rozdílnost různých provedení takto:

  • Skříňky TUF
  • Univerzální tubusové skříňky určené pro nenormované karty spojů, těsnění EDKO M 20.
  • Skříňky TUG
  • Skříňky pro 100 mm eurokarty s odnímatelnými upevňovacími přírubami, též provedení EMC.
  • Skříňky ET
  • Skříňky pro 100 mm eurokarty s ochrannými plastovými doplňky RAL 50174 v barvě holubí modři. Stohovatelná provedení umožňující upevnění skříněk navzájem pomocí gumových špalíků.
  • Skříňky FR
  • Univerzální tubusové skříňky určené pro nenormované karty s ochrannými plastovými doplňky RAL (různobarevná provedení plastu).

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik