česky english Vítejte, dnes je neděle 17. říjen 2021

SENO představuje: Autosplice Europe GmbH

Od roku 2002 zastupuje SENO spol. s r. o. společnost AUTOSPLICE Europe GmbH., která byla založena v roce 1983 v Norimberku. Kořeny AUTOSPLICE však sahají mnohem hlouběji.

Původní firma (General Staple) vznikla v roce 1954 v New Yorku a s vytvořením nového systému spojování, který nahrazoval ruční pájení, se firma v roce 1967 přejmenovala na AUTOSPLICE Inc. V roce 1973 pak přišel automatický systém osazující do desek tištěných spojů piny nekonečně navinuté na cívkách a posléze i další kontaktní prvky v pásu, také navinuté na cívkách, což umožnilo lehčí automatizaci procesů a jejich větší přesnost. AUTOSPLICE má výrobní podniky v řadách zemí po celém světě, v EU je to továrna v Langenzenu.

SENO představuje

Výrobní program, který AUTOSPLICE nyní nabízí, je v prvé řadě „Interconnection technology“ – technologie propojení. Součástí jsou vlastní inovační řešení, zákaznické elektronické konektory, automatizovaná zařízení pro osazování pinů a terminálů, integrace procesů a specializované komplexní sestavy od konceptu a prototypu až po sériovou produkci.

Systém propojování tvoří v základu press-fit technologie (typ zakončení očko jehly) standardních rozměrů 0,64 mm a 0,81 mm, ke kterým letos nově přibude i rozměr 0,4 mm. Dále to jsou lisované ploché propojky s tloušťkou 0,25 až 1,5 mm z různých materiálů určené pro zapájení do PCB a piny vyráběné z taženého drátu, jejichž zakončení lze volit ze široké škály možností (hvězdicové, různě tvarované, press-fit) a určené pro vysokorychlostní osazování do PCB. Nechybí ani piny v izolační základně AutoHeader, opět v provedení na pásu a umožňující odstřižení v délce podle potřeby.

Systém AUTOSPLICE má k dispozici řadu osazovacích strojů s různým výkonem, které v konfiguracích s jednou nebo dvěma osazovacími hlavami nabízejí ideální kombinaci flexibility a výkonu pro splnění výrobních požadavků zákazníků.

Samostatné obory pak tvoří technologie splice, produkty pro SMT (Surface-mount technology), tj. pro technologii povrchové montáže na PCB (Printed circuit board) a miniaturní pružinové kontakty.

Splice technologie umožňuje spojování dvou i více nejrůznějších prvků. Mohou to být jak klasické spoje v elektronice a elektrotechnice – tj. drát–drát, drát–PCB, drát–součástka, drát – pružný obvod, tak i spojování materiálů textilních, plastických nebo skelných, tj. například i odlehčovací spoje.

Spojení je plynotěsné, opakovatelné a s velmi malými náklady, neboť z relativně jednoduchého pásku na cívce je odstřižena pouze délka potřebná pro vytvoření spoje a nevzniká žádný odpad. Šířky pásků jsou 2 mm, 4 mm nebo 6 mm a příslušný stroj je AUTOSPLICE typ ACS2000.

Mezi produkty pro SMT najdete stínicí kryty pro výborné potlačení interferencí a hluku různých digitálních obvodů. Kryty jsou odnímatelné, a proto umožňují pozdější přepracování nebo ladění obvodů, které jsou pod nimi umístěny, a zároveň poskytují citlivým komponentům potřebnou ochranu EMI a RFI.

Dalším produktem pro SMT jsou Solderball piny (piny s pájecí kuličkou) umožňující jednoduchým způsobem umístit nad základní PCB další desku. Kulička pájky zajistí propojení s hostitelskou deskou a vyrovnává případné kolísání rovinnosti obou desek, izolační disk zajišťuje správnou polohu při procesu reflow a měděný kolík poskytuje robustní připevnění k PCB a zároveň určuje vzdálenost obou desek. Piny s pájecí kuličkou jsou nabízeny v různých rozměrech a jsou testovány až do proudu 40 A.

Miniaturní pružinové kontakty Autosplice poskytují pohodlný a cenově výhodný kontakt, který je ideální pro antény Near Field Communications (NFC) v mobilních zařízeních.

https://www.autosplice.com

https://www.autosplice.com/surface-mount-technology-products

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik