česky english Vítejte, dnes je pondělí 04. červenec 2022

Bezpečnostní dveřní spínače řady SG-P s výrazným podsvícením

DPS 4/2021 | Součástky - články
Autor: Panasonic Electric Works Europe AG

Společnost Panasonic vyvinula bezpečnostní dveřní spínače řady SG-P, které stav dveří (otevřeno/zavřeno) celého výrobního zařízení signalizují nekompromisně výrazným barevným podsvícením a neumožňují obejít bezpečnostní funkce. Tyto senzory ve výrobních závodech umožní zvýšit bezpečnost pracovníků, snížit prostoje strojů a celkově tak nasazení povede k větší efektivitě celé výroby.

V posledních letech se zvyšuje četnost výrobních provozů, ve kterých lidé a stroje spolupracují a zároveň si navzájem „narušují“ pracovní prostor. Dveřní spínače, u kterých lze snadno zakázat bezpečnostní funkce, se bohužel ve výrobě stále používají, což způsobuje vážné nehody.

Bezpečnostní dveřní spínače řady SG-P díky použitému systému RFID blokují úmyslné vypnutí bezpečnostních funkcí.

Dodržování kódovaných úrovní uvedených v ISO 14119 zvyšuje bezpečnost pracovníků.

Bezpečnostní dveřní spínače SG-P jsou vybaveny velkým a jasným indikátorem, a přesto zůstávají natolik kompaktní, aby mohly být namontovány k profilu o hraně 30 mm. Otevřené dveře jsou signalizovány jasně červeným světlem, zatímco ostatní dveře v systému indikují zelenými blikajícími světly nebezpečný stav. Konvenční dveřní spínače s malými kontrolkami nebyly na vnitřní straně dveří bezpečně vidět.

Sériové propojení šetří kabeláž a umožňuje připojení až 30 jednotek. K jednomu standardnímu spínači, který pak funguje jako nadřazené zařízení, lze sériově připojit až 29 dalších. Pak lze propojit pouze výstupy hlavního přepínače, což opět snižuje nároky na kabeláž.

panasonic (jpg)

Panasonic Electric Works Europe AG
Administrative centre PL ATINIUM, Veveří 111, 616 00 Brno

Tel.: +420 541 217 001, Fax: +420 54 1 217 101
www.panasonic-electric-works.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik