česky english Vítejte, dnes je středa 06. červenec 2022

Komplexní řešení firmy Pneumat System

01.11. 2021 | Součástky - články
Autor: TME

tme-pneu-0 (jpg)

Odolné a specializované komponenty pneumatických instalací.

Pneumat System a nabídka v katalogu TME

Prvky pneumatických systémů byly zařazeny do katalogu TME poměrně nedávno. Tento sortiment se však těší neutuchající oblibě našich zákazníků – proto jej neustále rozšiřujeme tak, aby uspokojil požadavky různých aplikací. Níže uvádíme přehled výrobků jedné z uznávaných značek v naší distribuci, tj. společnosti Pneumat System, která je rovněž známá pod názvem Flowmatik, a u nás v katalogu jednoduše  \– Pneumat.

 

Pneumat System a nabídka v katalogu TME

Pneumat System působí v oboru od roku 1976. Patří ke středoevropským výrobcům, kteří se objevili na světovém trhu po změně politického systému na začátku 90. let minulého století. Společnost je dnes již etablována a patří ke známým evropským výrobcům, kteří nabízejí širokou škálu řešení v oblasti pneumatických systémů – spojek, hadic, ventilů, ale i pohonů a všech druhů příslušenství. Jedná se o výrobky přizpůsobené jak pro instalace stlačeného vzduchu, tak i pro vakuové instalace, jakož i pro čerpání jiných médií (mimo jiné olejů, paliv). Níže uvádíme část tohoto komplexního sortimentu – a srdečně zveme naše zákazníky, aby se seznámili s podrobnostmi o produktech v našem katalogu.

 
Nástrčné spojky

Nástrčné spojky Pneumat System řady BLUELINE a BLUELINE Mini jsou vyráběny pro vysokotlaké a podtlakové (vakuové) systémy, ale i ve variantách přizpůsobených pro oleje a vodu. Naši zákazníci si mohou vybrat z přepážkových, závitových, úhlových, přímých, průchozích a redukčních spojek. V katalogu TME najdete také rozbočky (T a Y). Vybrané modely mohou pracovat při teplotách až 300 °C. Spojky mají přípojky v typických palcových a metrických rozměrech. Spolupracují s hadicemi o průměrech 3 mm až 16 mm. Maximální podporovaný tlak dosahuje 10 nebo 15 barů.

tme-pneu-1 (png)
Průchozí (přepážková) spojka řady BLUELINE zhotovená z poniklované mosazi.

 
Rychlospojky

U mnoha instalací průmyslové automatizace (např. vstřikovacích lisů, dávkovačů a dalších strojů pracujících na výrobních linkách) jsou klíčovými faktory: schopnost rychle měnit připojení a odolnost vůči častým spojovacím / odpojovacím cyklům. Pro tento účel se používají rychlospojky, díky nimž probíhá rekonfigurace linek strojního parku efektivně (při zachování těsnosti a spolehlivého upevnění). Jsou také nenahraditelné v mobilních aplikacích (kompresory, čerpadla apod.). Rychlospojky Pneumat System jsou vyrobeny z kovů (mosaz, ocel), a vyznačují se proto vynikající tepelnou tolerancí (až 180 °C). Těsnění vyrobené z FPM (Vitonu) zajišťuje dobrou přilnavost spojek. Výrobky jsou k dispozici ve všech oblíbených rozměrech a mají připojení s palcovými závity od 1/8" do 1  ½“. K dispozici jsou také varianty s přípojkami pro přímé připojení pneumatických / vstřikovacích hadic.

tme-pneu-2 (png)
Rychlospojky s přípojkou 1/4" přizpůsobené pro tlak 300 barů.

 
Pneumatické hadice

Hadice pro pneumatické instalace firmy Pneumat System jsou vyrobeny z polyamidu, polyetylenu a polyuretanu. Zákazníci si mohou vybrat mezi hadicemi vyrobenými z těchto materiálů s ohledem na specifičnost dané aplikace, teplotu čerpaného média (od -40 °C do 80 °C) a jeho chemické vlastnosti. Hadice lze také použít ve vakuových systémech. K dispozici jsou dvě skupiny výrobků: (1) 25 m úseky s vnitřními průměry od 4 mm do 12 mm; (2) pružné (spirálové) hadice vybavené rychlospojkami NW7.2 (délky 5 m, 10 m a 15 m) a pružinovými vývodkami, které jsou hotovým řešením kompatibilním s výše popsanými přípojkami.

tme-pneu-3 (png)
Polyuretanová hadice s rychlospojkami snáší teploty od -20 °C do 70 °C.

 
Soupravy pro přípravu vzduchu

Jednotka pro přípravu vzduchu má tři základní funkce: chrání pneumatickou instalaci před znečištěním prachem a cizími tělesy (vestavěný filtr); zajišťuje udržování nastaveného tlaku (redukční ventil) a dodává olejovou mlhu, která zajišťuje správnou funkci systému (maznice). Vzhledem k tomu, že výrobky obsahují spotřební materiál (např. filtrační vložku), jsou navrženy modulárně, pro snadnou údržbu. Soupravy mají přípojky od 1/8” do 1” a mohou pracovat při teplotách od -10 °C do 60 °C. V závislosti na modelu zajišťují filtraci částic s minimálním průměrem 5 μm nebo 20 μm – a to i při průtoku přesahujícím 1100 l/min.

tme-pneu-4 (png)
Soupravy obsahují základní prvky, jako je filtr, a také upevňovací příslušenství.

 
Ventily

V nabídce TME najdete čtyři skupiny ventilů, které se liší způsobem ovládání. Jedná se o elektromagnetické, mechanické (otevírané pomocí integrované páky), kulové (připomínající populární hydraulické ventily) a pneumatické prvky (jejich stav závisí na aplikovaném na vstupní spojce tlaku). Pneumat System vyrábí komponenty přizpůsobené pro systémy přepravující benzín, olej, neagresivní kapaliny (i vodu), plyny a stlačený vzduch. Maximální tlak, který ventily zvládnou, je 10 barů (v závislosti na zvoleném výrobku). Ventily jsou k dispozici v konfiguracích 3/2 (včetně normálně zavřených) a 5/2 (bistabilní a monostabilní, typická řešení používaná s pneumatickými pohony). Velkou výhodou řešení výrobce je absence mazání a široký výběr vstupních / výstupních závitů.

tme-pneu-5 (png)
Ventil 5/2 s pákou – hotový prvek ručního ovládání pohonů.

 

Text připravila společnost Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o.

Původní zdroj textu: www.tme.eu

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik