česky english Vítejte, dnes je pátek 23. únor 2018 E-archiv Speciály Předplatné Seznam inzerentů Kontakt

Sledovat stroje se vyplatí. A použít přitom nové akcelerometry MEMS stejně tak

19.05. 2017 | Součástky - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Dvěma dalšími součástkami svou nabídku tříosých akcelerometrů MEMS v květnu rozšířila společnost Analog Devices. Novinky ADXL356 s analogovým výstupem nebo též ADXL357 s rozhraním číslicovým (SPI / I2C) využijeme např. při měření vibrací s vysokým rozlišením. V rámci monitorovacích systémů tak mohou s dostatečným předstihem varovat obsluhu před blížícími se potížemi. Protože byl navíc kladen důraz i na velmi nízkou vlastní spotřebu, může výrobce zmínit rovněž bezdrátové sítě senzorů nebo přesná a spolehlivá měření náklonu, třeba v bezpilotních strojích.

Systém tříosých akcelerometrů pracuje s volitelnými měřicími rozsahy ±10 g, ±20 g a ±40 g a nabídne nízkou hustotu šumu ve všech osách 80 μg/√Hz spolu se zaručovaným driftem nulového offsetu (0 g) s teplotou na maximální úrovni 0,75 mg/°C. Hermeticky uzavřené pouzdro pak už jen zajistí, že koncový produkt vyhoví daným specifikacím ještě dlouho poté, co opustí výrobní linku.

V režimu standby se dostáváme se spotřebou na 21 μA, při měření pak dle použitého výstupu na 150 μA, resp. 200 μA. Pouzdra typu LCC dostala 14 vývodů a měřit budou 6x6 mm. Při odběru 1 000 kusů za jeden obvod zaplatíme zhruba 29, resp. 32 dolarů (celá zpráva).

ADXL357

O akcelerometrech Analog Devices ADXL354 a 355 s nižším rozsahem do ±8 g jsme na stránkách DPS psali v článku Na včasnou detekci konstrukčních vad s novými akcelerometry MEMS.

(robenek) @dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
papouch
ep
mikrozone
mcu
projectik