česky english Vítejte, dnes je pátek 23. únor 2018 E-archiv Speciály Předplatné Seznam inzerentů Kontakt

Priority má i napájení. S LTC4418 za přesně daných podmínek

06.10. 2017 | Součástky - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Ve společnosti Linear Technology představili integrovaný obvod upřednostňující jedno ze dvou napájení, „Dual Channel Prioritized PowerPath Controller“ s označením LTC4418. Pracovat bude s napětím v rozsahu od 2,5 V až do 40 V.

Abychom zajistili přenosnost zařízení, udrželi obsah paměti nebo též náležitým způsobem odstavili systém v případě výpadku napájení, používáme k záloze vhodné baterie nebo i kapacity. Struktura LTC4418 bude za normálních okolností dodávat do zátěže energii z hlavního zdroje s vyšší prioritou. Může jít např. o síťový adaptér nebo hlavní baterii, které v případě potřeby nahradí záložní zdroj. Díky 40 V rozsahu se tak přizpůsobíme celé řadě vstupů, od adaptérů přes USB porty a superkapacitory až po vícečlánkové olověné, Li-Ion či NiMH akumulátory. Přenosným zařízením bude nahrávat i vlastní spotřeba na úrovni 26 µA nebo režim shutdown.

Na rozdíl od řešení stavějících na diodách zde nevyžadujeme záložní napájení na nižší úrovni než v případě hlavního zdroje. Vzájemně spojené vnější MOSFETy s kanálem typu P zde budou přepínat z primárního na záložní vstup po přesném splnění uživatelsky definovaných podmínek podpětí a příp. též přepětí, kdy již opouštíme platné napěťové okno výchozího vstupu. Časové poměry dále definujeme příslušnou kapacitou a pokud to bude nutné, pomůžeme si též kaskádním řazením více obvodů (celá zpráva).

ltc4418

(robenek) @dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
papouch
ep
mikrozone
mcu
projectik