česky english Vítejte, dnes je úterý 18. červen 2019

MOSFETy se kontroly nebojí. Na ploše 2x2 mm pracují až do 175 °C

05.10. 2018 | Součástky - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Ve společnosti Nexperia představili první MOSFETy vyhovující požadavkům AEC-Q101, které jednak využijeme až do +175 °C a také dostaneme v pouzdrech typu DFN2020 (Discrete Flat No leads). Díky svým rozměrům pouhé 2 x 2 mm budou při udržení srovnatelných elektrických a také teplotních parametrů ještě menší než provedení řešená na způsob SOT223 či SO8.

Spoustu pouzder bez tradičních vývodů nelze zkontrolovat s využitím postupů AOI. Výrobce proto vsadil na vývoj výše zmíněného pouzdření spolu s SWF (side-wettable flanks), čímž nahrává potřebám automatické optické kontroly AOI, která je např. v automobilovém průmyslu a jeho elektronice tak důležitá. Pouzdra s SWF jsou navíc přijatelným a také osvědčeným řešením. Poplatně nabídce TI jsme na stránkách DPS psali též Měniče SIMPLE SWITCHER. Prostě jen 2x3 mm.

Nové součástky nyní rozšiřují nabídku MOSFETů Nexperia s nízkými a také středními výkony. Celkem šest 40V a 60V prvků BUKxxx vyhoví potřebám automobilového průmyslu i jeho vyššímu teplotnímu namáhání, přičemž s odpory v sepnutém stavu se pohybujeme mezi 20 a 40 mΩ (celá zpráva).

DFN2020

robenek@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
papouch
ep
mikrozone
mcu
projectik