česky english Vítejte, dnes je úterý 18. červen 2019

SO8 od ST to jistí

12.10. 2018 | Součástky - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

S obvody STPW12 od společnosti STMicroelectronics zajistíme další stupeň ochrany pro své návrhy. Hlavní funkce plně integrovaných a také programovatelných prvků „Power Breaker“ spočívá v rychlém a především bezpečném odpojení problémové zátěže od výchozí 12V napájecí sběrnice. Co vše součástky v pouzdrech typu Power SO8 nabídnou?

Jak jsme již naznačili, místo integrovaného obvodu se nachází mezi napájením a připojenou zátěží. Výrobce jej vybavuje spínacím tranzistorem s kanálem typu P, jehož typický odpor v sepnutém stavu dosahuje 50 mΩ, spolu s precizními obvody sledujícími výkonové poměry na zátěži. Dojde-li k překročení limitu definovaného vnějším rezistorem Rs, spínač vypíná a zároveň o tom na vyhrazeném vývodu informuje nadřazený systém. A nejen to, za běžných okolností se na stejném výstupu Monitor/Fault dále objeví analogové napětí, které je přímo úměrné výkonu a umožňuje tak nepřetržitý dohled. Již tato funkce by mohla být dostačující, nicméně v ST půjdou ještě dál.

Nabízí totiž podporu automatického restartu s přihlédnutím k nastavenému zpoždění, přímý režim s PWM při kterém vnějším signálem se střídou od 20 do 100 % a kmitočtem do 2 kHz ovládáme integrovaný spínač, související maskování s nastavitelnými časy, aktivační vstup, zámek UVLO, teplotní pojistku nebo proudové omezení při zkratu. Vše navíc vyřešíme a nastavíme jen s několika rezistory či kapacitami okolo (celá zpráva).

stpw12

Vstupní napěťový rozsah se pohybuje od 10,5 V až do 18 V, zatímco obvodem může trvale protékat 1,5 A (typ.). Při odběru 1000 kusů pak za jednu ochranu STPW12 zaplatíme od 0,95 dolaru. Na stránkách DPS viz také článek Kus drátu nestačí? Univerzální elektronická pojistka to zvládne do 4 A.

robenek@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
papouch
ep
mikrozone
mcu
projectik