česky english Vítejte, dnes je úterý 18. červen 2019

Car Camera Bus: HD video do všech vozidel

14.12. 2018 | Součástky - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Cesta za vyšším standardem nemusí být vždy jednoduchá a mnohdy se neobejde bez rozsáhlých úprav. Vypínání analogových televizních vysílačů máme pořád v živé paměti a to ještě zdaleka není všem změnám konec.

Při každém přechodu na vyšší rozlišení naštěstí nemusíme „obětovat“ stávající infrastrukturu. Např. v automobilech si stále vystačíme s nestíněnými kroucenými páry a stejně tak i jejich konektory. Důvodem je chráněná technologie Car Camera Bus, zkráceně tedy C2B™, od společnosti Analog Devices podporující známé kabely UTP. Lepší kamery si zaslouží i řidiči a čtyři nové obvody budou rády u toho. Vysílače ponesou označení ADV7990 a ADV7991, zatímco receivery hledejme pod kombinací ADV7380 a ADV7381.

Transceivery C2B (na stránkách DPS viz také článek Audio v autech není o hromadě kabelů, ale A2B) výrobce navrhl zejména pro použití v automobilovém průmyslu, kde pomáhají nejen s kvalitou samotného obrazu, ale nezastaví se ani pod tíhou požadavků souvisejících se zkratkami jako jsou EMC, EMI či ESD. Celá tisková zpráva pak zmiňuje délku kabelu 30 metrů spolu s řadou spojů a také rozlišením až 2 Mpx (30 Hz) nebo 1 Mpx při dvojnásobné frekvenci.

c2b

robenek@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
papouch
ep
mikrozone
mcu
projectik